Kompresor 10 bar

Kompresor to rodzaj sprężarki – urządzenie, dzięki któremu można uzyskać powietrze pod wysokim ciśnieniem. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w profesjonalnych warsztatach i zakładach usługowych, na budowach oraz gospodarstwach rolnych.

Kompresor do 10 bar doskonale sprawdza się w różnego rodzaju przemyśle, zapewniając dużą wydajność przy stosunkowo małych rozmiarach i wadze. Podstawowe modele z serii Basic Line oferują szeroki zakres mocy oraz dużą pojemność zbiornika, dzięki czemu charakteryzuje je spora efektywność. W przypadku laboratoriów, uniwersytetów czy pracowni chemicznych doskonale sprawdzą się z kolei urządzenia Super Silent o bardzo dobrej mobilności i wyjątkowo niskim poziomie hałasu. Dostępny jest również profesjonalny tłokowy kompresor 10 bar z serii HL / HK / VK, z ulepszonymi systemami chłodzenia, wydłużającymi czas pracy. To tylko niektóre z modeli, jakie znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Szukasz kompresora o ciśnieniu 10 bar? Sprężarki 10 bar to wydajne urządzenia przeznaczone do wymagających zadań. Kompresory te znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest wysokie ciśnienie, oraz duża wydajność, idealnie nadają się do zastosowań przemysłowych, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby używać ich również w mniejszych firmach czy warsztatach. Do grupy sprężarek o ciśnieniu 10 bar należy wiele typów urządzeń, które znacznie różnią się od siebie pod względem wielkości, modelu i unikalnych właściwości.

Pozwól nam pomóc w doborze odpowiedniego modelu kompresora 10 bar

Produkty 1-36 z 43

Ustaw kierunek malejący
 1. Kompresor dwutłokowy HL 375-100 Pro 10 bar 3 KM/2.2 kW 231 l/min 90 l
  Kompresor dwutłokowy HL 375-100 Pro 10 bar 3 KM/2.2 kW 231 l/min 90 l 360562
  Ocena:
  100%
  (1)
  2 520,00 zł 3 099,60 zł
 2. Kompresor dwutłokowy LM 50-350 10 bar 3 KM/2.2 kW 245 l/min 50 l
  Kompresor dwutłokowy LM 50-350 10 bar 3 KM/2.2 kW 245 l/min 50 l 36827
  Ocena:
  100%
  (1)
  2 265,00 zł 2 785,95 zł
Strona
na stronę

Kompresory o ciśnieniu 10 bar

Dostępne w sklepie Airpress kompresory 10 bar w znaczy sposób różnią się od siebie nawzajem, do tej grupy kompresorów należy praktycznie pełne spektrum urządzeń dostępnych w naszej firmie. Podstawowym kryterium aby wybrać konkretny model sprężarki jest określenie jego przeznaczenia. W ofercie Airpress znajdziesz modele kompresorów 10 bar zarówno wyposażone w zbiorniki poziome jak i pionowe, ale także z napędem benzynowym oraz bezolejowych. Wspólna cechą wszystkich tych sprężarek jest ciśnienie maksymalne które wynosi 10 barów (przy ciśnieniu roboczym wynoszącym 8 bar) co zapewnia większą moc niż w przypadku kompresorów o ciśnieniu maksymalnym 8 barów (6 bar ciśnienia roboczego).

Szukasz wyciszanego kompresora 10 bar? Dla wszystkich którzy cenią sobie ciszę w miejscu pracy, a jednocześnie nie chcą rezygnować z dużej wydajności kompresora modele sprężarek APZ to najlepszy wybór. Kompresory APZ do urządzenia stacjonarne, które umieścić można w miejscach, w których znaczny poziom głośności jest absolutnie nie pożądany, na przykład w bezpośredniej okolicy biur.

Zastosowanie

Dzięki kompresorowi 10 bar możesz dużo więcej. Oprócz przedmuchu i pompowania większość sprężarek o ciśnieniu 10 bar nadaje się również do malowania, odkręcania kół za pomocą kluczy pneumatycznych czy wiercenia. Jeśli chcesz ciąć metal lub stal, idealnym rozwiązaniem okazują się kompresory profesjonalne, są to sprężareki 10 barowe przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Nowoczesne kompresory z serii PRO są odpowiednie dla niewielkich firm przemysłowych.

W ofercie Airpress znajdują sie również wydajne sprężarki z silnikiem benzynowym, a także z silnikiem Diesla o ciśnieniu 10 barów, które są idealne do użytku na placach budowy, w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Kompresory z napędem spalinowym należą do serii urządzeń wyjątkowo wydajnych stanowiących klasę Premium w ofercie naszej firmy.

Wybór kompresora zależy od wielu elementów, ważna jest moc silnika, wydajność i rozmiar zbiornika ciśnieniowego. Używając kompresora z większym zbiornikiem ciśnieniowym, możesz pracować zdecydowanie dłużej, a silnik sprężarki nie uruchamia się zbyt często w celu dopompowania zbiornika, co dodatkowo wpływa na żywotność całej konstrukcji.

Pojemność zbiornika na sprężone powietrze

Sprężarki 10 bar są dostępne z różnymi rozmiarami zbiorników ciśnieniowych. W zależności od konkretnego modelu dostępne są modele od 3 do 270 litrów. Im większy zbiornik na sprężone powietrze, tym naturalnie zwiększa się jego pojemność. Należy mieć to na uwadze przy wyborze konkretnego urządzenia, gdyż np. w przypadku serii APZ potrzebny jest oddzielny zbiornik powietrza. Większość sprężarek z serii APZ wyposażona jest w niewielki zbiornik o pojemności 3 litrów. Do prawidłowej pracy Airpress zaleca się zakup dodatkowego, co najmniej 300 litrowego zbiornika na sprężone powietrze, taki zestaw (kompresor APZ + zbiornik 300 litrów) to idealne połączenie i optymalna wydajność.