Zbiorniki na sprężone powietrze

Sprężone powietrze ma wiele zastosowań i często uznawane jest za rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Instalacje sprężonego powietrza są powszechne w dużych i mniejszych zakładach produkcyjnych. Często znajdują się także na wyposażeniu warsztatów rzemieślniczych, czy zakładów samochodowych, lakierniczych lub stolarskich. Jednym z elementów całego układu zazwyczaj jest zbiornik sprężonego powietrza. Tą część sieci używa się do magazynowania gazów pod ciśnieniem, które tłoczy do niego kompresor. Zbiornik powietrza zazwyczaj stosuje się w miejscach, w których występują spadki ciśnienia w sieci. Można montować go również w warsztatach, w których pobór powietrza jest nierównomierny i bardzo zróżnicowany. Sprężone mieszanki gazów zgromadzone w tym zbiorniku na sprężone powietrze pozwolą utrzymać prawidłowe ciśnienie w sieci i uniknąć problemów z jego spadkami. Wysokiej jakości zbiorniki do kompresorów wykonywane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, węglowej lub chromowanej. Ten materiał zapewnia mu trwałość oraz wytrzymałość na duże ciśnienie. Niewielka ilość spawów w naturalny sposób ogranicza słabsze miejsca i zabezpiecza przed rozszczelnieniem. Zbiornik z zewnątrz maluje się proszkowo, co ogranicza możliwość występowania korozji i osłabienia pojemnika.

Produkty 1-36 z 39

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Zbiornik na sprężone powietrze 270 l pionowy 11 bar
  Zbiornik na sprężone powietrze 270 l pionowy 11 bar 36092
  1 924,95 zł 1 565,00 zł
 2. Zbiornik na sprężone powietrze 500 l pionowy 11 bar
  Zbiornik na sprężone powietrze 500 l pionowy 11 bar 36118
  3 118,05 zł 3 105,73 zł 2 524,98 zł
 3. Zbiornik na sprężone powietrze 1000 l pionowy 12 bar
  Zbiornik na sprężone powietrze 1000 l pionowy 12 bar 36111
  5 737,95 zł 4 665,00 zł
 4. Zbiornik pionowy 2000l 16 bar
  Zbiornik pionowy 2000l 16 bar 36200016
  11 377,50 zł 9 250,00 zł

Produkty 1-36 z 39

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Zbiorniki do kompresora

Jak wybrać zbiornik do kompresora? W naszym asortymencie można znaleźć zbiorniki w wielu wariantach. Wszystkie cechują się sporą trwałością i solidną konstrukcją. Posiadamy niezbędne certyfikaty, które dopuszczają urządzenia do użytku. Najczęściej zbiorniki na sprężone powietrze są usytuowane w pozycji pionowej, co wpływa na ilość miejsca, jakie zajmuje ten element sieci. Wybierając zbiornik powietrza, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejsze jest jednak to, żeby zbiornik był dobrze dopasowany do kompresora, który go zasila. Dotyczy to przede wszystkim rodzaju przyłącza i ciśnienia na wyjściu z urządzenia. Nieodpowiednie dopasowanie może powodować problemy z wydajnością sieci i utrzymaniem w niej właściwego ciśnienia. Jeśli jednak zbiornik będzie przewidziany na mniejsze ciśnienie, może to powodować nieszczelności, a nawet uszkodzenie ciągłości pojemnika.

Różne rozmiary zbiorników sprężonego powietrza

Najłatwiejszą do zauważenia cechą zbiornika są jego gabaryty. Poza wymiarami zewnętrznymi urządzenia, wielkość określa też ilość powietrza, jakie może być zgromadzone wewnątrz. Zbiorniki dostępne są w objętościach od 200 do 2000 litrów, jednak w standardowych instalacjach warsztatowych i niewielkich serwisach, najczęściej stosuje się zbiornik kompresora o pojemności 500 litrów. Wybór objętości pojemnika zależny jest od wielu czynników, w tym wydajności sprężarki, ciśnienia wlotowego, a także częstotliwości korzystania z powietrza.

Pionowe zbiorniki sprężonego powietrza

Zbiorniki na sprężone powietrze są dostępne w postaci pionowych powlekanych zbiorników ciśnieniowych lub ocynkowanych zbiorników ciśnieniowych. Powlekane zbiorniki ciśnieniowe są malowane proszkowo, a następnie wypalane w piecach. Dzięki temu farba pozostaje na stali i tworzy dla niej warstwę ochronną. Podczas cynkowania na zbiornik ciśnieniowy natryskiwana jest warstwa żelaza, co oznacza, że ​​zbiornik ciśnieniowy jest lepiej chroniony przed korozją, a także staje się odporny na zarysowania. Ponadto zbiornik ciśnieniowy zyskuje estetyczny wygląd. Zbiorniki na sprężone powietrze Airpress produkowane są do utrzymywania 11, 12 lub 16 barów. Wszystkie zbiorniki na sprężone powietrze posiadają certyfikat CE, co oznacza, że ​​spełniają wymogi środowiskowe, bezpieczeństwa i zdrowia.

Umiejscowienie zbiornika

Planując zakup zbiornik na sprężone powietrze dobrze jest wcześniej zaplanować jego umiejscowienie. Zbiorniki to stosunkowo duże elementy instalacji sprężonego powietrza, dlatego kupując pionowy zbiornik ciśnieniowy należy dokładnie sprawdzić, czy wysokość budynku jest wystarczająca. Istnieją zbiorniki ciśnieniowe o wysokości 2,5 metra, co w istotnym stopniu wpłynąć może na trudność jego montażu, lub w pewnych przypadkach nawet go uniemożliwić.

Podłączenie zbiornika do instalacji sprężonego powietrza

Planując zakup zbiornik na sprężone powietrze, należy również dokładnie przemyśleć wymiary i liczbę bezpośrednio podłączanych do niego elementów. Zbiorniki na sprężone powietrze Airpress w zależności od modelu mają 6, 7 lub 8 punktów podłączeń. Rozmiar podłączeń również odgrywa tu istotną rolę. Dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu instalacji, możesz łatwo koordynować wszystkie jej elementy, a jeśli masz już w swojej firmie instalację sprężonego powietrza i jedynie wymieniasz zbiornik musisz znać wymiary przyłączy.

Aby zapewnić dobre połączenie między zbiornikiem na sprężone powietrze, a instalacją sprężonego powietrza, dostępne są dedykowane zestawy montażowe, dzięki którym zyskujesz od razu dobre i stabilne połączenie dla całego systemu.

Armatura do sprężonego powietrza

Zbiornik powietrza do kompresora jest częścią całej instalacji sprężonego powietrza. Dla zapewnienia mu prawidłowego funkcjonowania należy podłączyć go do sieci, korzystając ze specjalistycznej armatury. Akcesoria, takie jak manometr, ułatwiają także kontrolę ciśnienia wewnątrz zbiornika. W tej grupie produktów zgromadziliśmy akcesoria odrębne dla każdego typu urządzenia. Podzielone są na grupy, które odpowiadają pojemności zbiorników. Wśród akcesoriów znajdują się przyłącza wyposażone w specjalne zakończenia ułatwiające przypięcie węży. Każdy zbiornik do kompresora można wyposażyć w rury przyłączeniowe, które dalej prowadzą do sieci. Można sięgnąć również po przyłącza wyposażone w zawory, które umożliwiają odcięcie powietrza z wyodrębnionego fragmentu sieci. W odpowiednich częściach przyłączy i na samym zbiorniku należy zainstalować manometry pomiarowe. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie elementy armatury mają zakończenia o jednakowej średnicy, które umożliwiają wykonanie szybkiego oraz bardzo trwałego połączenia. Dzięki temu sieć zachowa szczelność, a praca będzie przebiegała bez problemów. Akcesoria wykonano z wysokiej klasy materiałów, które są odporne na korozję. To sprawia, że zachowają żywotność przez długi czas i nie będzie potrzeby wymieniania ich na nowe.

Chcesz poznać wycenę instalacji pneumatycznej u siebie w firmie? Przejdź tutaj i wypełnij formularz. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą i przedstawi wstępną wycenę.