O firmie


LIDER BRANŻY
PNEUMATYCZNEJ


0
dystrybutorów na terenie Europy

0
klientów miesięcznie

0 +
różnych produktów w magazynie

0
dystrybutorów na terenie Europy

0
klientów miesięcznie

0 +
różnych produktów w magazynie

Zobacz więcej

Co wyróżnia Airpress

Różnica między nami, a innymi polega na tym, że jako Airpress lubimy mieć stany magazynowe, dzięki temu większość produktów w Europie możemy dostarczyć już w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Naszym zdaniem nie istnieje coś takiego jak standardowe zamówienie, każdego klienta traktujemy indywidualnie, a każde zamówienie jako unikalną sytuację, rozwiązywaną przez nas w najbardziej efektywny do wykonania sposób.

Szczypta historii

Airpress to marka o zasięgu międzynarodowym z ponad 60-letnim doświadczeniem. To Europejski lider w produkcji i sprzedaży urządzeń pneumatycznych, instalacji sprężonego powietrza oraz elektronarzędzi. To również wysokiej klasy i doskonałej jakości osprzęt oraz materiały eksploatacyjne. Kupując produkty marki Airpress, możesz być pewien, że stajesz się częścią naszej rodziny której głównymi cechami są wysoka jakość, niezawodność oraz nowoczesne technologie.

Marka Airpress znana jest na rynku już od 1956 roku. W tym roku Doeke de Vries i jego ojciec Harmen de Vries opracowali swój pierwszy kompresor tłokowy. Urządzenie to odniosło olbrzymi sukces na rodzimym rynku Holenderskim, więc rodzina de Vries rozpoczęła masową produkcję sprężarek serii K która trwa nieprzerwanie do dziś. Już ponad pół wieku kompresory Airpress dostępne są w całej Europie. Dzięki rozbudowanej sieci dealerów można je nabyć w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Luxemburgu, Francji, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji, Ukrainie, Estonii, Łotwie, Litwie, Słowacji, Czechach, na Węgrzech, Grecji , a nawet na Holenderskich wyspach na Karaibach.

  • Powstaje VRB Friesland

  • Wyprodukowano pierwszy kompresor Airpress serii K

  • Wprowadzono pierwszy kompresor śrubowy Airpress

  • Ekspansja do Belgii pod nazwą Airpress Belgium

  • Dalsza ekspansja - powstanie filii Airpress Polska

  • Ekspansja do Niemiec pod nazwą Airpress Deutschland

  • Rozpoczęcie projektu "Sprężarki śrubowe serii X"

  • Wprowadzenie do oferty profesjonalnych narzędzi pneumatycznych

  • Wprowadzenie do oferty sprężarek śrubowych i osuszaczy serii X

Setki dystrybutorów

Poprzez dialog i synergię w działaniu z setkami naszych dystrybutorów na całym świecie dążymy do wypracowywania wspólnych rozwiązań biznesowych mających na celu stały, nieprzerwany wzrost przy jednoczesnym minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Airpress aktywnie współpracuje zarówno z polskimi jak i zagranicznymi podmiotami prowadząc projekty w zakresie konstrukcji urządzeń pneumatycznych, transportu czy handlu. To właśnie dzięki temu w dniu dzisiejszym Airpress zajmuje jedno z czołowych miejsc branży pneumatycznej w Europie.

Duże doświadczenie i wiedza

Nasz zespół to ludzie, którzy z pasją i zaangażowaniem uczestniczą w całym procesie produkcji, sprzedaży oraz montażu urządzenia u klienta. Wiedza i doświadczenie pozwalają nam na profesjonalną obsługę, która jest dla nas priorytetem. W przeciągu 60 lat działalności zdobyliśmy niesamowite doświadczenie, skutkujące współpracą z coraz większą siecią dystrybutorów oferowanych przez Airpress produktów i usług. Z nami wykreujesz idealne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Airpress to przede wszystkim ludzie. Od wielu lat w naszych filiach zatrudniamy setki osób które w aktywny sposób wpływają na atmosferę panującą w naszych szeregach. W naszych biurach czy magazynach bez problemu znajdziesz osoby które są z nami od dekad, gdyż w Airpress stawiamy na stabilność i trwałość relacji nie tylko z naszymi klientami, ale także współpracownikami. Airpress to także nowe miejsca pracy, ciągły rozrost naszych struktur powodowany rozwojem na rynku w naturalny sposób skłania do kierowania się w stronę młodych pracowników. Dajemy szansę rozwoju m.in. specjalistom branży pneumatycznej, logistycznej, handlowej oraz wielu innym.

Nasze cele

Naszym głównym celem jest dostarczanie najlepiej dostosowanych, nowoczesnych, a także dostępnych cenowo rozwiązań technologicznych, w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia na terenie całej Europy.

Dzięki własnym magazynom umiejscowionym w dwóch regionach kontynentu (w Holandii i w Polsce) jesteśmy w stanie w szybki sposób realizować nawet najbardziej skomplikowane zamówienia bez zbędnych opóźnień. Jednocześnie nasi inżynierowie aktywnie współpracują z działem konstrukcyjnym aby końcowi użytkownicy otrzymali produkt sprawdzony, niezawodny, wykorzystujący najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Uznanie branży

Airpress stał się marką rozpoznawalną już nie tylko wśród fachowców, ale dzięki naszemu zaangażowaniu staliśmy się cenionym producentem między innymi w branży lakierniczej, stolarskiej, remontowo-budowlanej, samochodowej, mleczarskiej, ogrodniczej, spożywczej, a także produkcyjnej.

Współpracując z największymi firmami zarówno w kraju jak i za granicą, przekonaliśmy się, że w ich pracy podobnie jak ma to miejsce w Airpress, najważniejsza jest bezpośrednia relacja z klientem. Największe sukcesy odnoszą wyłącznie Ci, którzy szczerze troszczą się o potrzeby klientów i potrafią rozwiązywać ich problemy. Największą wartością naszej firmy są zaufanie i dobre relacje. Chcemy, abyś miał pewność, że kupujesz sprawdzony produkt o najwyższej jakości.

Oferta Airpress

Bogata i różnorodna oferta Airpress obejmuje w chwili obecnej ponad 2000 produktów w śród których znaleźć można: kompresory śrubowe, kompresory tłokowe, instalacje sprężonego powietrza, przygotowanie sprężonego powietrza (filtry i osuszacze), osprzęt do kompresorów, węże sprężonego powietrza, szeroki asortyment szybkozłączy oraz narzędzia. Wizytówką naszej firmy jest nieustannie powiększająca się rodzina produktów.

Indywidualne rozwiązanie dla konkretnych potrzeb

Indywidualne rozwiązanie dla konkretnych potrzeb

Dbamy o środowisko naturalne

Stosowane w urządzeniach Airpress, w tym także w kompresorach inwerterowych, nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na redukcję zużycia energii elektrycznej nawet o 40%. Przekłada się to nie tylko na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych ale przede wszystkim na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przez elektrownie. W osuszaczach ziębniczych stosujemy wyłącznie przyjazne środowisku czynniki chłodnicze jak R 513-A, a separatory kondensatu serii ACR dbają aby żadna kropla oleju nie trafiła do środowiska tylko została fachowo zutylizowana.

Kompresory śrubowe

Nasze kompresory śrubowe znajdują zastosowanie w wielu branżach rynku. Wynika to z ich uniwersalności oraz bardzo prostej obsługi. Dzięki tym zaletom sprężarki śrubowe marki Airpress wykorzystywane są w różnego rodzaju fabrykach, przedsiębiorstwach przemysłowych, serwisach motoryzacyjnych, a nawet firmach spożywczych czy farmaceutycznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie produkcji i montażu oraz serwisu kompresorów śrubowych. Zdobytą na przestrzeni dekad wiedzę przekuliśmy w bardzo konkretne rozwiązania wśród których najważniejsze zarówno dla nas jaki i naszych klientów to wykorzystanie nowoczesnych technologii, dbałość o bezpieczeństwo i środowisko naturalne oraz wysoka wydajność oferowanych przez nas urządzeń.

Instalacje sprężonego powietrza

Airpress specjalizuje się nie tylko w kompresorach. Instalacje i uzdatnianie sprężonego powietrza to te części naszej firmy, z których jesteśmy bardzo dumni. Jako nieliczni posiadamy w swojej ofercie system rur aluminoowych, wysoko ceniony za niezawodność oraz łatwość montażu. Airpress jest najlepszy pod względem jakości sprężonego powietrza, a dzięki naszym instalacją pneumatycznym zapewniamy możliwość oszczędności energii nawet o 20 do 40%. Nasze osuszacze adsorpcyjne, filtry wstępne, filtry końcowe i filtry z węglem aktywnym oceniane są jako jedne z najlepszych dostępnych na rynku i razem z separatorami oleju / wody tworzą idealny system sprężonego powietrza!

Uzdatnianie powietrza

Uzdatnianie powietrza to proces, w którym ze sprężonego powietrza usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia atmosferyczne, zawartą wilgoć oraz cząsteczki olejowe emitowane przez kompresory. Istnieją różne elementy służące do oczyszczania powietrza, takie jak separatory wody/oleju, filtry wstępne (serii P zatrzymujące zanieczyszczenia do 3μm, oraz serii R do 1μm), mikrofiltry (serii M do filtracji z cząsteczek stałych do 0,1μm). Mikrofiltry dokładne, odolejające (serii S filtrujące cząsteczki do wielkości 0,01μm oraz z cząstek olejowych do poziomu 0,01 mg/m3) a także do ultra dokładnego oczyszczania filtry z węglem aktywnym serii A oraz A2 gdzie maksymalna pozostałość oleju jest mniejsza niż 0,005 mg/m3). Wszystkie one w zależności od wymaganego stopnia czystości powietrza pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń w sposób mechaniczny – separując cząsteczki.

Kompresory tłokowe

Oferowane przez Airpress kompresory tłokowe dostępne są w wielu różnych wariantach. W zależności od potrzeb istnieje możliwość wyboru z pośród urządzeń typowo hobbystycznych, wyciszanych, bezolejowych aż po w pełni profesjonalne i przemysłowe rozwiązania wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne. Do naszych urządzeń dostarczamy pełną dokumentację techniczną co sprawią iż kompresory tłokowe marki Airpress są gotowe do użycia praktycznie w momencie ich podłączenia do źródła zasilania. Wśród wielu typów sprężarek tłokowych wyjątkowo wartą wyróżnienia jest Airpress seria K. Są to przemysłowe kompresory wolnoobrotowe o wyższym ciśnieniu roboczym, przed opuszczeniem fabryki testowane w warunkach ciśnienia 20 bar, w całości montowane ręcznie na terenie Europy.

Narzędzia pneumatyczne

Nasi klienci od lat z powodzeniem używają narzędzi Airpress, nasze produkty znajdziesz na przykład w warsztatach i garażach samochodowych, warsztatach lakierniczych, fabrykach czy nawet laboratoriach. Oferujemy pełen asortyment niezbędny do pracy każdemu majsterkowiczowi. Wózki narzędziowe, różnego typu narzędzia pneumatyczne, pełne wyposażenie warsztatu, ale także zszywacze i elektronarzędzia. Dział narzędzi jest stale rozwijany i idealnie dopasowuje się do aktualnych potrzeb rynku.

Akcesoria do kompresorów

W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, posiadamy pistolety do przedmuchu, kompresory do pompowania opon i pistolety lakiernicze, dostępne natychmiast po złożeniu zamówienia w naszym sklepie internetowym, w naszym sklepie stacjonarnym lub za pośrednictwem jednego z dziesiątek naszych dystrybutorów na terenie całego kraju. Węże pneumatyczne, szybkozłącza (w tym bezpiecznego rozłączania) oraz armatura pneumatyczna - uzupełniają listę dostępnych produktów. Nasza szeroka oferta i duże zapasy magazynowe zapewniają, że możemy szybko i właściwie wesprzeć wszystkich w zakresie różnego typu rozwiązań sprężonego powietrza.

Chcesz dowiedzieć się więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów oferowanych przez Airpress?