Cichy kompresor

Cichy kompresor wyposażony jest w specjalną technologię wyciszenia, która znacząco zmniejsza poziom hałasu, wpływając na komfort używającej go osoby. Ma to szczególne znacznie np. podczas wielogodzinnej pracy w laboratorium lub gabinetach lekarskich, czy stomatologicznych. Do pracy w pomieszczeniach idealnie sprawdzą się bezolejowe kompresory wyciszane. Tego typu urządzenia są bardzo lekkie, a dzięki temu łatwo je przenieść z miejsca na miejsce. W ofercie posiadamy także ciche kompresory olejowe montowane na stałe, których zaletą jest większa moc.

Kompresory te mogą być używane do pompowania opon, malowania lub do prac tapicerskich. Niemal wszystkie sprężarki z serii wyciszanej są małych rozmiarów, a także są proste w obsłudze.

Zapoznaj się z ofertą cichych sprężarek firmy Airpress i złóż zamówienie na naszej stronie.

Produkty 26

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Wyjątkowo cicha sprężarka tłokowa.

Wyciszany kompresor firmy Airpress charakteryzuje się zredukowanym do minimum poziomem głośności. Jest on ledwo słyszalny, a o kompresorze można powiedzieć że jest cichy niczym szept. Seria kompresorów wyciszanych obejmuje zarówno sprężarki bezolejowe jak i olejowe. Cechą charakterystyczną tej serii jest to, że prawie wszystkie z nich to małe, poręczne i łatwe w przenoszeniu urzadzenia.

Ze względu na konstrukcję, a zwłaszcza niską prędkość obrotową, sprężarka ta wytwarza mniej hałasu niż zwykły kompresor. Niektóre modele kompresorów wyciszanych jak np. L 6-105, mają specjalnie dostosowany filtr powietrza. Filtr ten zapewnia dodatkowe tłumienie, co jeszcze bardziej zmniejsza poziom głośności i tak już wyjątkowo cichego kompresora.

Od profesjonalisty po majsterkowicza

Kompresor wyciszany nadaje się przede wszystkim do majsterkowania, lecz Airpress ma w swojej ofercie modele które wykorzystać można również do użytku w warsztatach samochodowych czy laboratoriach. Za pomocą tego cichego kompresora można, w zależności od modelu, kleić, malować czy wykorzystać go do czyszczenia czy przedmuchu. Weźmy na przykład Airpress LMO 4-170. Ta wyciszona sprężarka jest odpowiednia do czynności pneumatycznych, takich jak klejenie, lakierowanie i pompowanie opon.

Zasilanie, ciśnienie robocze i pojemność zbiornika

Wyciszane sprężarki dostępne są w Airpress w wersjach 12 V, 24 V i 220/230 V i w zależności od modelu mają ciśnienie robocze 6 barów lub 8 barów. Im wyższa wydajność efektywna, tym większa siła, z jaką maszyna wydmuchuje powietrze.

Pojemność zbiornika podawana w litrach ma bezpośrednie przełożenie na to jak długo sprężarka może pracować przy określonym ciśnieniu powietrza. W ofercie Airpress znajdziecie państwo kompresory wyciszane ze zbiornikiem na sprężone powietrze o pojemności np. 3 litry, 15 litrów, 24 litry, 38 litrów lub 100 litrów.

Bez oleju lub oleju

Istnieją dwie opcje kompresorów wyciszanych: sprężarka olejowa lub bezolejowa. Wyjątkowo popularnym typem są kompresory bezolejowe, ponieważ wymaga znacznie mniej pracy związanej z ich konserwacją. Ponadto do zastosowań takich jak lakierowanie często wybierany jest właśnie wariant bezolejowy, ponieważ sprężane powietrze jest wolne od oleju. Wreszcie, w przypadku sprężarki bezolejowej nigdy nie ma potrzeby sprawdzania poziomu oleju oraz nie ma możliwości jego przypadkowego wycieku.

Sprężarki APZ

Seria APZ to seria profesjonalnych kompresorów wyciszanych o ciśnieniu 10 barów, który są dzięki specjalnej izolacji akustycznej w jeszcze większym stopniu niwelują wpływ poziomu głośności na otoczenie, sprawiając, iż kompresory te są wyjątkowo ciche. Dzięki tej właściwości wyciszane sprężarki serii APZ są idealne w miejscach, w których hałas nie jest pożądany, na przykład w przypadku gdy biuro znajduje się zaraz obok warsztatu.

Modele APZ spełniają rygorystyczne normy BHP. Oznacza to, że możesz pracować w bezpośrednim otoczeniu tej wyciszanej sprężarki tłokowej. Kompresor APZ zapewnia wygodę sprężarki tłokowej przy niskim poziomie hałasu sprężarki śrubowej.

Jeśli zależy Ci na wyjątkowo cichej i wydajnej pracy - kompresor wyciszany Airpress to opcja dla Ciebie