Sprężarki śrubowe

Z kompresorów – inaczej nazywanych sprężarkami – korzysta wiele branż. Wynika to z uniwersalności urządzeń oraz bardzo prostej obsługi. Dzięki tym zaletom kompresor śrubowy znajduje zastosowanie w różnego rodzaju fabrykach, przedsiębiorstwach przemysłowych, a nawet firmach spożywczych czy farmaceutycznych.

Najnowocześniejsze linie technologiczne kompresorów śrubowych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie produkcji i eksploatacji sprężarek. Zdobytą na przestrzeni dekad wiedzę przekuliśmy w bardzo konkretne rozwiązania. Nasze kompresory śrubowe wyróżniają się nowoczesnością. Zastosowaliśmy w nich najnowsze zdobycze techniki, co przekłada się na przydatność, trwałość oraz wydajność sprężarek.

W wyniku nakładów na rozwój technologii, Grupa Airpress przedstawia innowacyjną serię sprężarek śrubowych serii APS X, APS Basic, APS D. Seria APS jest dostępna w wersji stałoobrotowej oraz z regulacją obrotów (z falownikiem).

W zależności od potrzeb i systemu sprężającego, sprężarki zaprojektowano w wersji wolnostojącej, osadzonej na zbiorniku oraz na zbiorniku z zintegrowanym osuszaczem ziębniczym.


Kompresor śrubowy APS 7.5 Combi Dry X z inwenterem

Produkty 1-36 z 140

Ustaw kierunek malejący
 1. Kompresor śrubowy APS 15 Combi Dry X 10 bar 15 KM/11 kW 1410 l/min 500 l
  Kompresor śrubowy APS 15 Combi Dry X 10 bar 15 KM/11 kW 1410 l/min 500 l 369015
  Ocena:
  100%
  (1)
  23 350,00 zł 28 720,50 zł
Strona
na stronę

Sprężarki śrubowe serii APS-X

Sprężarki śrubowe serii APS-X charakteryzują się nową generacją modułów śrubowych z energooszczędnymi profilami wirników śrubowych.

Kompresory te dostępne są również z dwustopniowym modułem śrubowym. Dzięki tej technologii uzyskiwana jest znacznie większa wydajność przy takim samym poborze energii.

Zastosowany w sprężarkach śrubowych innowacyjny napęd bezpośredni w stosunku 1:1 pozwala przenieść 100% mocy z silnika elektrycznego na zespół sprężający, a także zastosowanie bezłożyskowych silników, opierając wirnik na łożyskach wału śrubowego.

Optymalnie dostosowana moc silnika do pojemności modułu śrubowego pozwala na wielokrotne użytkowanie urządzenia bez zbędnych napraw jednostek napędowych. W stałoobrotowych wersjach sprężarek śrubowych, zastosowane silniki asynchroniczne w trybie ciągłym utrzymują stały moment obrotowy i prędkość zachowując wydajność na najwyższym poziomie. Wersje zmiennoobrotowe sprężarek śrubowych wyposażone są w silniki synchroniczne , które sterowane są przy pomocy falownika, co gwarantuje duży zakres regulacji i stałą moc bez względu na obroty. Dodatkowe oszczędności energii wynikają z zastosowania silników o klasie energetycznej IE3.

Nowoczesne panele sterujące umożliwiają w sposób stały inteligentne sterowanie i monitorowanie pracy sprężarek śrubowych, aby zapewnić oszczędność energii elektrycznej i zachować wydajność na najwyższym poziomie.

Wersje sprężarek śrubowych z falownikiem (IVR) wyposażone są w panele sterujące serii MAM, które dodatkowo posiadają dotykowe i kolorowe wyświetlacze graficzne.

Sterowniki w sprężarkach śrubowych serii APS X zostały wyposażone w system VMS – stały pomiar napięć fazowych, który umożliwia błyskawiczną diagnozę problemu w sieci elektrycznej.

Moduł Wi-Fi to kolejna innowacja w sprężarkach śrubowych, który pozwala użytkownikowi na zdalny monitoring pracy sprężarki oraz fachową pomoc online przez autoryzowany serwis.


Kompresor śrubowy APS 40 2IVR X z falownikiem

 


Panel sterowania MAM-6080

Dobierz kompresor śrubowy do swoich potrzeb

Aktualnie oferujemy 4 serie produktów. Każda z nich wyróżnia się czymś szczególnym i znajduje swoje zastosowanie w różnych dziedzinach.

Sprężarkę śrubową serii APS-X wyposażyliśmy w jednostopniowe bloki śrubowe, dwustopniowe moduły śrubowe, silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, a także falowniki nowej generacji. Pracę urządzenia kontroluje się za pomocą panelu sterowania (MAM-860, MAM-6080 albo MAM-6090). Pozwalają one m.in. na regulację ciśnienia, sprawdzanie napięcia, ustawianie czasu rozładowania czy uzyskiwanie ostrzeżeń na temat wysokiej temperatury. Sprężarka śrubowa APS-X cechuje się optymalną mocą silnika, którą dostosowujemy do pojemności modułu śrubowego. Dzięki temu urządzenie jest odporniejsze na uszkodzenia.

Sprężarki śrubowe APS X różnią się od innych kompresorów śrubowych w zakresie odnowionego bloku śrubowego. Jest on napędzany bezpośrednio, co przekłada się na jego zwiększoną niezawodność i wydajność. Modele serii APS-X dostępne są w wariantach od 7,5KM/5,5kW do 120KM/90kW mocy silnika, a od 20KM/15kW dostępne są również sprężarki z dwustopniowym blokiem śrubowym.

Seria sprężarek śrubowych APS X jest dostępna jako oddzielna jednostka, jednostka ze zbiornikiem ciśnieniowym oraz jednostka ze zbiornikiem ciśnieniowym i osuszaczem sprężonego powietrza.

 

Kompresory śrubowe APS Basic

Na naszą ofertę składają się także sprężarki śrubowe zaprojektowane w standardzie APS Basic. Nadają się idealnie do mniejszych warsztatów i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. Wynika to ze zwartej budowy urządzeń. Na ich korzyść przemawia prosta obsługa (przez panel sterujący MAM), możliwość pracy w trybie ciągłym, niski poziom generowanego hałasu oraz drgań, a także szeroki zakres wydajności (od 240 l/min do maksymalnie 1860 l/min). Sprężarka śrubowa APS Basic posiada też wyłącznik awaryjny oraz specjalny zawór, co ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo użytkowania. Na uwagę zasługuje również prosta konserwacja urządzenia.

Sprężarki śrubowe serii APS Basic występują w różnych wariantach:

 • od 3KM/2,2kW do 20KM/15kW mocy silnika
 • 8 bar, 10 bar lub 13 bar maksymalnego ciśnienia roboczego
 • dostępne w wersji ze zbiornikiem powietrza o pojemności 200 lub 500 litrów

Dostępne w wersji wolnostojącej, osadzonej na zbiorniku oraz na zbiorniku wyposażone dodatkowo w osuszacz powietrza

Seria sprężarek śrubowych APS Basic jest dostępna jako oddzielna jednostka, jednostka ze zbiornikiem ciśnieniowym oraz jednostka ze zbiornikiem ciśnieniowym i osuszaczem sprężonego powietrza. Sprężarki ze zbiornikiem ciśnieniowym są dostępne w wersjach 200l lub 500l.


Kompresor śrubowy APS Basic 3 Combi Dry serii G2

 


Kompresor śrubowy APS 15 D osadzony na zbiorniku z osuszaczem powietrza

Kompresory śrubowe serii APS-D

Sprężarka śrubowa serii APS-D korzysta ze szczelnych kanałów chłodniczych, aby przekierować wygenerowaną energię cieplną do odzysku. Takie rozwiązanie pozwala na spore oszczędności. Wysokiej jakości silnik elektryczny oraz moduły śrubowe z wtryskiem oleju, automatyczny spust kondensatu i dwuetapowy filtr – tym szczególnie wyróżnia się nasza sprężarka śrubowa z tej linii technologicznej. Dlatego też należy do jednych z najchętniej zamawianych urządzeń w swojej klasie.

 • od 10KM/7,5kW do 20KM/15kW mocy silnika
 • 8 bar, 10 bar lub 13 bar. maksymalnego ciśnienia roboczego.
 • dostępne w wersji ze zbiornikiem powietrza o pojemności 500 litrów

Sprężarki śrubowe APS D wyposażone są w układ sterowania ES 3000, który pozwala na oszczędzanie energii. Przy pomocy tego układu sterowania można obsługiwać sprężarkę i odczytywać informacje o jej działaniu.

Seria sprężarek śrubowych APS D jest dostępna jako oddzielna jednostka, jednostka ze zbiornikiem ciśnieniowym oraz jednostka ze zbiornikiem ciśnieniowym i osuszaczem sprężonego powietrza z filtrem wstępnym i końcowym. Sprężarki ze zbiornikiem ciśnieniowym są dostępne w wersjach 500l.

 

Kompresory serii APS BD i DD z napędem bezpośrednim

Sprężarki śrubowe serii APS BD i APS DD są bardzo podobne do serii sprężarek APS B i APS D. Różnica polega na tym, że te sprężarki są napędzane bezpośrednio, co oznacza bardziej wydajną pracę. Większe oszczędności osiąga wentylator chłodzący z regulacją temperatury, który działa tylko w razie potrzeby.

Kompresory serii APS DD

 • 10KM/7,5kW, 15KM/11kW, 20KM/15kW mocy silnika
 • od 5,5 do 13 bar maksymalnego ciśnienia roboczego.
 • dostępne w wersji ze zbiornikiem powietrza o pojemności 500 litrów

Kompresory serii APS BD

 • 30KM/22kW, 35KM/26kW, 40KM/30kW, 50KM/37KW mocy silnika
 • 7,5 bar, 8 bar, 10 bar, 13 bar maksymalnego ciśnienia roboczego.
 • 30KM/22kW, 35KM/26kW, 40KM/30kW, 50KM/37kW mocy silnika
 • od 5,5 do 13 bar maksymalnego ciśnienia roboczego.

Sprężarki śrubowe APS BD i APS DD wyposażone są w układ sterowania ES 4000 Advaanced ,który przeprowadza kontrolę i informuje o działaniu sprężarki.

Seria sprężarek śrubowych APS BD APS DD jest dostępna jako oddzielna jednostka, jednostka ze zbiornikiem ciśnieniowym oraz jednostka ze zbiornikiem ciśnieniowym i osuszaczem sprężonego powietrza z filtrem wstępnym i końcowym.

Polecamy sprężarki śrubowe z serii APS, wyposażone w napęd bezpośredni, który daje on liczne korzyści podczas eksploatacji, zwłaszcza redukcję drgań i większą żywotność całego zespołu sprężarkowego. Proponujemy też wybór jednej z kilku opcji dodatkowych. Sprężarka śrubowa może posiadać wymiennik płytowy pozwalający na odzysk energii cieplnej, moduł kontroli przez Wi-Fi czy wyciszony system wentylacji chłodniczej. Wszystkie urządzenia wykonane są w technologii plug&play – nie wymagają więc skomplikowanego montażu do działania, co pozwala wyeliminować związane z tym koszty.


Kompresor śrubowy APS 50 BD Dry

 


Kompresor śrubowy APS 20 B

Wydajne i oszczędne sprężarki śrubowe

Nasze urządzenia cieszą się uznaniem przede wszystkim za połączenie wysokiej efektywności z energooszczędnością. Sprężarka śrubowa samodzielnie steruje wentylatorem chłodniczym, aby nie zużywać niepotrzebnie energii elektrycznej. Na dodatek jest w stanie przenieść 100% mocy z silnika do modułu śrubowego. Efektem jest mniejsze zużycie energii elektrycznej, a to przełoży się na niższe rachunki, jednak bez uszczerbku na wydajności urządzenia. Zwracamy również uwagę na znakomity stosunek ceny do jakości sprężarek śrubowych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W razie pojawienia się wątpliwości dotyczących asortymentu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nasi przedstawiciele z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania. Doradzą ponadto wybór kompresora śrubowego, który najlepiej sprosta wymaganiom oraz pomogą w doborze dodatkowego osprzętu tak, aby zapewnić powietrze o wymaganych parametrach.