Przemysł


Kompresory śrubowe w Twojej firmie, to gwarancja pewności prowadzenia zakładu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na przestoje, Twój wybór powinien paść na kompresor śrubowy. Oferujemy sprężarki śrubowe o bardzo szerokiej rozpiętości wydajności. Zaletą kompresorów śrubowych nad tłokowymi jest możliwość pracy ciągłej. Urządzenia od 15kW dostępne są z dwustopniowym modułem śrubowym, który umożliwia uzyskanie wyższej wydajności, przy takim samym poborze energii.

Zobacz więcej

Warsztat


Zastanawiając się, jaki wybrać kompresor do warsztatu, należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu kompresora do typu, ilości sprzętu i łącznego zapotrzebowania na powietrze (jedno narzędzie pneumatyczne zużywa około 300 l/min). Jeżeli warsztat zajmuje się również lakierowaniem, należy wyposażyć go w filtrację, osuszacz ziębniczy, piaskarkę komorową. Przy warsztatach wielostanowiskowych oraz tych, specjalizujących się w wulkanizacji aut ciężarowych, rekomendujemy wykorzystanie kompresorów śrubowych.

Narzędzia
Kompresory

Lakierowanie


Wybierając kompresor do lakierowania, istotne jest aby był w stanie dostarczyć odpowiednią ilość sprężonego powietrza do ciągłej czynności lakierowania. Poza ilością powietrza, ważnym aspektem jest również jego jakość, aby uniknąć skaz na lakierowanej powierzchni (oczkowanie, drobiny oleju). Odpowiednio oczyszczone powietrze z cząsteczek oleju, cząsteczek stałych i wilgoci zapewni odpowiednią jakość lakierowanej powierzchni.

Narzędzia
Kompresory

Piaskowanie


Wybierz kompresor do piaskowania, który będzie odpowiedni do charakteru wykonywanej przez Ciebie pracy. Jeśli zamierzasz sporadycznie piaskować elementy, niezbędna będzie sprężarka o mocy co najmniej 5-6 KM i zbiorniku 200 litrów. Przy profesjonalnym zastosowaniu, polecamy kompresory śrubowe o znacznie wyższej wydajności na wyjściu. Poza wydajnym kompresorem, koniecznym będzie zakup pistoletów do piaskowania. Dostępne są pistolety do piaskowania wraz pojemnikiem na ścierniwo.

Narzędzia
Kompresory

Prace budowlane


Wykorzystanie sprężonego powietrza w pracach budowlanych przyspiesza i ułatwia wiele czynności. Przy pomocy kompresora możesz nakładać tynki natryskowe, malować natryskowo, deskować czy używać gwoździarki pneumatycznej. Podczas prac budowlanych rekomendujemy kompresory serii LM, które swoją wyjątkową wytrzymałość zawdzięczają obniżonej prędkości obrotowej. Kompaktowe gabaryty, piankowe koła do łatwego transportu oraz duża wydajność, gwarantują wygodę w pracach na budowie.

Narzędzia
Kompresory

Przedmuch


Kompresory do użytku hobbystycznego, to najczęściej niewielkie i lekkie urządzenia, które zapewniają łatwość ich transportu. Jeśli użytkowanie go będzie odbywać się sporadycznie, polecamy kompresory bezolejowe, które nie wymagają wymiany oleju, przez co ich obsługa jest tańsza niż kompresorów tłokowych. Kompresor hobbystyczny spełni swoje zadanie podczas przedmuchiwania, pompowania kół i piłek, zasilania aerografu lub nawet malowania małych elementów. Do pracy z kompresorem hobbystycznym polecamy nasze zestawy akcesoriów pneumatycznych, w których znajdziesz: pistolet do przedmuchu, pistolet do pompowania, pistolet lakierniczy, dysze oraz wąż spiralny.

Narzędzia
Kompresory

Prace stolarsko tapicerskie


Podczas prac stolarsko-tapicerskich będziesz wykorzystywał m.in.: zszywarki, mini-gwoździarki, zszywarko-gwoździarki. Aby praca przebiegała bez przeszkód, rekomendujemy wybór bezolejowych kompresorów, które charakteryzują się poręcznością oraz bardzo cichą pracą. Odpowiedni kompresor do prac stolarskich i tapicerskich musi być w stanie zapewnić odpowiednią ilość sprężonego powietrza, do zasilania Twoich narzędzi. Poniżej prezentujemy przykładowe zapotrzebowanie narzędzi używanych w stolarce:
- szlifierka kątowa - 150-350 l/min
- gwoździarka 100-250 l/min
- wiertarka 120-400 l/min

Narzędzia
Kompresory

Cięcie plazmą


Najczęściej stosowana metoda przecinania materiałów przewodzących prąd elektryczny, za pomocą przecinarki plazmowej. Jej działanie wymaga użycia kompresora o odpowiedniej wydajności (wartości zapotrzebowania na powietrze odczytasz z tabliczki znamionowej przecinarki). Zastanawiając się, jaki wybrać kompresor do przecinarki plazmowej, skorzystaj z rekomendowanych przez nas produktów.

Kompresory

Zastosowania laboratoryjne


Hałas w miejscu pracy zakłóca koncentrację oraz może być wyjątkowo szkodliwy. Nie pozwólcie sobie przeszkadzać: wyciszany Kompresor zapewni przyjemne warunki pracy w Twoim laboratorium lub gabinecie lekarskim. Nasze wyciszane kompresory charakteryzuje niezwykle niski poziom generowanego hałasu. Są one idealnym źródłem bezolejowego, sprężonego powietrza wymaganego w laboratorium oraz praktyce lekarskiej. Kolejną zaletą kompresorów Airpress są kompaktowe wymiary, dzięki czemu mogą pracować na stole laboratoryjnym, w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi.

Kompresory
Wróć na górę