Szczotki i tarcze do szlifierki - sedno funkcjonalności

Szlifierki pneumatyczne, bez względu na rodzaj i model danego urządzenia, należą do grupy niezwykle wszechstronnych narzędzi warsztatowych. W pewnym stopniu jest to zasługa ich budowy, konstrukcji oraz sprawności uwarunkowanej parametrami technicznymi. Ostatecznie jednak, jak w przypadku wielu innych narzędzi pneumatycznych, o funkcjonalności Twojej szlifierki i zakresie możliwości jej zastosowania decydują różnego rodzaju akcesoria dodatkowe - tzw. końcówki robocze. Na rynku akcesoriów szlifierskich znajdziesz różnego rodzaju szczotki do szlifierki, tarcze do szlifierki, a także kamienie szlifierskie i rozmaite dyski. W każdym funkcjonalnym zestawie - zarówno hobbystycznym, jak i profesjonalnym - powinna znaleźć się co najmniej jedna szczotka druciana do szlifierki oraz tarcze do cięcia metalu. Jeśli jednak zależy Ci na posiadaniu naprawdę wielozadaniowego narzędzia, które pozwoli Ci wykonywać szereg różnorodnych prac w zakresie obróbki powierzchni - im więcej akcesoriów do szlifierki pneumatycznej posiadasz, tym lepiej. Dzięki nim nie tylko ograniczysz liczbę używanych narzędzi, ale jednocześnie zwiększysz wartość użytkową posiadanego już sprzętu oraz sprawność i efektywność swojej pracy. Nie zwlekaj! Wyposaż swoją szlifierkę pneumatyczną w sklepie Airpress i zapewnij jej maksimum funkcjonalności!


Dowiedz się więcej o naszych szczotkach i tarczach do szlifierki...

Produkty 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Szczotki do szlifierki - czyść szybko i wydajnie nawet najgłębsze zakamarki!

Szczotki to jedne z popularniejszych akcesoriów przeznaczonych do oczyszczania różnego rodzaju powierzchni w ramach obróbki wstępnej. Służą one zwykle nie tylko do usuwania zabrudzeń, ale również do zmiany struktury powierzchni w celu przygotowania jej pod dalszą obróbkę lub nakładanie nowych powłok malarskich, lakierniczych i innych. Największym zainteresowaniem cieszą się szczotki druciane, w tym także od dawna popularne druciane szczotki ręczne - do dziś spotykane w gospodarstwach domowych i rolnych oraz w zastosowaniach warsztatowych. Posiadacze szlifierek mogą jednak zaopatrzyć się w specjalne szczotki druciane do szlifierki i znacznie ułatwić oraz przyspieszyć swoją pracę przy tego rodzaju obróbce! Wysokie prędkości obrotowe szlifierek pneumatycznych w połączeniu z odpowiednio dobranymi szczotkami to dużo bardziej efektywne i dokładniejsze oczyszczanie powierzchni!


Szczotka druciana do szlifierki przynosi jednak o wiele więcej korzyści i daje Ci szereg dodatkowych możliwości. Szybsza i bardziej precyzyjna praca to jedno. Dodatkowym atutem niewątpliwie jest jednak przede wszystkim znacznie szersze zastosowanie. Z pomocą szczotki szlifierskiej w mgnieniu oka pozbędziesz się najcięższych zabrudzeń, a także sprawnie usuniesz stare powłoki zewnętrzne z najróżniejszych powierzchni. Zwiększona wydajność pozwoli Ci na skuteczną walkę z korozją - z łatwością zlikwidujesz wykwity rdzy z różnego rodzaju elementów metalowych. Ale to nie wszystko!

Szczotka druciana do szlifierki - Airpress

W naszym sklepie znajdziesz np. szczotki druciane tarczowe (z otworem), często nazywane zamiennie tarczami czyszczącymi. Te akcesoria szlifierskie to niezastąpione końcówki robocze do obróbki miejsc trudno dostępnych. Dzięki ich kompaktowej budowie z łatwością usuniesz rdzę lub pozostałości starego lakieru nawet z najgłębszych zakamarków. Delikatna szczotka druciana z drutem prostym doskonale sprawdzi się podczas obróbki wstępnej oraz końcowej, zwłaszcza krawędzi, rogów oraz wszelkiego rodzaju zagłębień powierzchni drewnianych. Gruba szczotka druciana z drutem prostym i lekko zakrzywionym na końcach pozwoli Ci na efektywne oczyszczanie niewielkich powierzchni metalowych, a nawet na obróbkę zgrubną! Możesz z powodzeniem używać jej zarówno do usuwania przebarwień pospawalniczych i ognisk korozji, jak i nierówności i zadziorów. Wykonane z najwyższej jakości drutu stalowego szczotki do szlifierki gwarantują Ci długą i wydajną pracę.


Wybierz szczotki druciane Airpress i zmień swoją szlifierkę pneumatyczną w niezawodne narzędzie do oczyszczania powierzchni!


Tarcze do szlifierki od Airpress - nie tylko do cięcia metalu!

Tarcza do cięcia metalu - tarcze do szlifierki Airpress


Wśród akcesoriów do szlifierek, poza wspomnianymi już tarczami czyszczącymi, spotkać można również inne rodzaje tego typu końcówek roboczych. To m.in. tarcze szlifierskie (w tym np. tarcze listkowe o charakterystycznej harmonijkowej konstrukcji) oraz tarcze tnące. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się te ostatnie, bowiem to one pozwalają w prosty sposób zamienić narzędzia szlifierskie w efektywne i niezwykle poręczne narzędzia do cięcia. Ich możliwości zależą oczywiście od materiału, z jakiego zostały wykonane. Do najcięższych i najbardziej zaawansowanych prac z twardymi materiałami budowlanymi (takimi jak beton lub kostka brukowa) poleca się tarcze diamentowe. Najbardziej uniwersalne są tarcze korundowe, które doskonale sprawdzają się zarówno podczas prac konstrukcyjnych, jak i renowacyjnych, w zakładach stolarskich, budowlanych, profesjonalnych warsztatach samochodowych i blacharsko-lakierniczych oraz przydomowych garażach.


W Airpress znajdziesz m.in. korundowe tarcze do szlifierki 75mm, przeznaczone głównie do miniszlifierek używanych często w charakterze wygodnych przecinaków do metalu. Z ich pomocą możesz bez przeszkód pracować przy elementach metalowych, stalowych (w tym ze stali konstrukcyjnej), żeliwnych, blaszanych, a także powierzchniach wykonanych z laminatów czy tworzyw sztucznych. Dzięki zastosowaniu ciągłej obręczy oraz możliwości pracy z prędkością nawet 20 000 obr./min, nasze tarcze tnące bez przeszkód zatapiają się w obrabianym elemencie, zapewniając Ci wydajne i precyzyjne cięcie! Proces ich produkcji obejmuje wnikliwe testy odporności na działanie tzw. sił czołowych, co gwarantuje, że kupujesz wyposażenie nie tylko trwałe, ale i w pełni bezpieczne.W naszej ofercie znajdziesz również mniej popularne tarcze do szlifierki. Taką propozycją niewątpliwie są tarcze gumowe (czasem nazywane również ściernicami gumowymi), niezwykle rzadko spotykane na rynku akcesoriów szlifierskich.


Chcesz oczyścić powierzchnię lakierowaną, ale bez ryzyka uszkodzenia jej? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi właśnie tarcza gumowa do szlifierki! W zależności od gradacji, ściernice gumowe pozwolą Ci na szybkie, skuteczne i bezpieczne oczyszczanie szczególnie delikatnych powierzchni podatnych na zarysowania! Z ich pomocą usuniesz np. resztki kleju, stare naklejki, materiały uszczelniające, pozostałości silikonów oraz inne niepożądane powłoki, pozostawiając jednocześnie czyszczoną powierzchnię nietkniętą. Docenisz je szczególnie podczas prac remontowych, renowacyjnych, a także przy wymagających szczególnej ostrożności pracach warsztatowych.


Postaw na funkcjonalność! Wypróbuj tarcze do szlifierki Airpress i zwiększ swoje możliwości do maksimum!

Tarcza gumowa do szlifierki - Airpress
Kamienie szlifierskie Airpress - zestawNa liście najbardziej funkcjonalnych akcesoriów do szlifierki bez wątpienia powinny znaleźć się również kamienie szlifierskie. Te wyjątkowo funkcjonalne końcówki robocze - w zależności o zastosowanego ścierniwa oraz jego gradacji - doskonale spisują się zarówno podczas szlifowania zgrubnego, jak i prac wykończeniowych. Kamienie szlifierskie przeznaczone do szlifierek ręcznych mają oczywiście znacznie mniejsze rozmiary i przyjmują najróżniejsze kształty, co dodatkowo zwiększa ich możliwości, a Tobie pozwala na naprawdę precyzyjną obróbkę nawet trudno dostępnych powierzchni. Dużą popularnością wśród użytkowników narzędzi pneumatycznych cieszą się kamienie trzpieniowe, które ze względu na swoją budowę nadają się do użytku zarówno ze szlifierkami pneumatycznymi prostymi, jak i np. wiertarkami pneumatycznymi.


Sprawdź nasz zestaw kamieni szlifierskich i przekonaj się, jak wielofunkcyjne mogą być Twoje narzędzia!
Wszystkie oferowane w naszym sklepie szczotki i tarcze są w pełni kompatybilne z określonymi modelami szlifierek pneumatycznych marki Airpress. Z powodzeniem możesz użytkować je również z urządzeniami pneumatycznymi i elektrycznymi innych producentów, pod warunkiem zgodności rozmiarów oraz wymagań sprzętowych.

Uwaga