Klucze udarowe pneumatyczne - wielka moc w małych narzędziach!

Szukasz wygodnego i wydajnego narzędzia, które sprosta nawet najwyższym wymaganiom? Sprawdź nas! W tym dziale znajdziesz klucze udarowe pneumatyczne o zróżnicowanych parametrach technicznych, takich jak częstotliwość udaru, maksymalny moment obrotowy, typ mechanizmu udarowego, ciśnienie robocze czy zapotrzebowanie na powietrze. Dzięki temu bez problemu dobierzesz odpowiedni klucz udarowy do specyfiki Twojej pracy. Dokupisz tu również praktyczne komplety nasadek udarowych, które pozwolą Ci wykorzystać narzędzie do różnych zastosowań. Dla najbardziej wymagających przygotowaliśmy w pełni funkcjonalne zestawy dla wulkanizatorów i mechaników. Wszystkie możliwości w jednym miejscu - wybór należy do Ciebie!

Dowiedz się więcej o zaletach pneumatycznych kluczy udarowych Airpress...

Produkty 12

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Klucz udarowy 1/2
  Klucz udarowy 1/2" 680 Nm 7000 obr/min 6.3 bar 120 l/min 45470
  276,75 zł 225,00 zł
 2. Klucz udarowy 1
  Klucz udarowy 1" 2500 Nm 4500 obr/min 6 bar 670 l/min 45404-P
  1 230,00 zł 1 000,00 zł
 3. Klucz udarowy 1
  Klucz udarowy 1" 3800 Nm 3500 obr/min 8 bar 800 l/min 45402-P
  1 328,40 zł 1 080,00 zł
 4. Klucz udarowy 1
  Klucz udarowy 1" krótki 4150 Nm 282 l/min 6000 obr/min 45467
  2 047,95 zł 1 665,00 zł
 5. Klucz udarowy 1/2
  Klucz udarowy 1/2" ultra lekki maks 1302 Nm 426 l/min 45406
  645,75 zł 525,00 zł
 6. Klucz udarowy 1/2
  Klucz udarowy 1/2" maks 1800 Nm 582 l/min ze złączem wtykowym 45411
  664,20 zł 540,00 zł
 7. Klucz udarowy 3/4
  Klucz udarowy 3/4" maks 3051 Nm 852 l/min ze złączem wtykowym 45422
  1 476,00 zł 1 200,00 zł
 8. Klucz udarowy 1
  Klucz udarowy 1" długi 4150 Nm 282 l/min 45443
  2 127,90 zł 1 730,00 zł
 9. Kompaktowy klucz udarowy 1/2
  Kompaktowy klucz udarowy 1/2" maks 949 Nm 126 l/min 45424
  535,05 zł 435,00 zł
 10. Zestaw dla mechanika: klucz udarowy 45411 + 10 nasadek udarowych
  Zestaw dla mechanika: klucz udarowy 45411 + 10 nasadek udarowych 45540
  738,00 zł 600,00 zł

Produkty 12

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Klucze pneumatyczne - wolność wyboru od Airpress

Klucze udarowe to bez wątpienia najpopularniejsze narzędzia pneumatyczne, na co dzień używane przez fachowców z branży motoryzacyjnej, budowlanej i produkcyjnej. Wzbudzają też coraz większe zainteresowanie pasjonatów motoryzacji i majsterkowania, którym zależy na profesjonalnym wyposażeniu garażu czy przydomowego warsztatu. Dlatego zadbaliśmy o to, by w bogatej ofercie narzędzi pneumatycznych Airpress każdy użytkownik znalazł cichy, lekki i mocny klucz pneumatyczny, w pełni dopasowany do swoich potrzeb.

O wyższości kluczy pneumatycznych nad elektrycznymi od dawna nie trzeba już nikogo przekonywać. Zweryfikowała ją praktyka, a potwierdziły opinie profesjonalistów, którzy używają ich do najbardziej wymagających prac w trudnych warunkach. Żaden elektryczny klucz udarowy, zarówno akumulatorowy, jak i sieciowy, nie dorówna mocą ani wytrzymałością swoim odpowiednikom zasilanym sprężonym powietrzem. Ich niewątpliwą zaletą jest również mniejsza waga, która poprawia komfort użytkowania oraz pozwala na szybszą i dłuższą pracę bez nadmiernego obciążenia operatora. Jednak wybór dobrego klucza pneumatycznego nie jest sprawą prostą. Na pozór wszystkie wyglądają podobnie, a to, co decyduje o ich rzeczywistej jakości, jest niedostępne dla wzroku. Funkcjonalność naszych kluczy udarowych dopracowaliśmy do perfekcji. Poznaj naszą definicję wartości użytkowej!

Klucze udarowe - różne typy mechanizmów udarowych

Na rynku spotkać można pneumatyczne klucze udarowe wyposażone w różnego typu mechanizmy udarowe. Rodzaj mechanizmu w znacznym stopniu warunkuje funkcjonalność oraz przeznaczenie narzędzia. Chcąc dać naszym klientom możliwie najszersze spektrum możliwości oraz pełną wolność wyboru, w ofercie uwzględniliśmy modele wykorzystujące trzy typy udaru.

Dobry klucz pneumatyczny - klucze udarowe Airpress
Wybierając klucz udarowy dopasowany do swoich potrzeb, zwróć uwagę na typ mechanizmu udarowego.

 • Mechanizm udarowy typu TWIN HAMMER CLUTCH (zwany również PIN CLUTCH, w Polsce zaś mechanizmem "dwóch sworzni") używany jest w narzędziach przeznaczonych do krótkich cyklów pracy. Oparty jest na dwóch trzpieniach ze stali hartowanej, które poruszają się w bardzo szybkim tempie. Siła uderzeń jest znacznie lżejsza, ale mechanizm pozwala na błyskawiczny przyrost momentu udarowego przy wysokich wartościach. Ten typ udaru został wykorzystany np. w naszym krótkim kluczu udarowym 1".
 • Mechanizm udarowy typu JUMBO HAMMER stosowany jest w narzędziach o większej mocy, przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Polega on na pracy jednego młotka obracającego się wokół wrzeciona, która pozwala osiągać wysoki moment obrotowy, jednak wyłącznie w krótkich cyklach pracy. Znajdziesz go m.in. w naszym kompaktowym kluczu udarowym 1/2".
 • Mechanizm udarowy typu TWIN HAMMER (w Polsce znany jako "podwójny bijak") wykorzystywany jest w narzędziach, od których wymaga się wysokiej wydajności, przeznaczonych do pracy ciągłej. Dzięki dwóm poruszającym się jednocześnie młotkom pierścieniowym, urządzenie może nie tylko wygenerować ogromny moment obrotowy tuż po uruchomieniu, ale również utrzymać siłę udaru podczas dłuższych cyklów pracy. Ten typ udaru znajdziesz m.in. w naszym ultra lekkim kluczu udarowym 1/2" oraz kluczu udarowym 3/4" ze złączem wtykowym.
 • We wszechstronnej i niezwykle bogatej ofercie kluczy pneumatycznych Airpress każdy użytkownik znajdzie narzędzie na miarę swoich oczekiwań. Już dziś wybierz swój model!

  Klucze pneumatyczne do kół - mocne i wytrzymałe

  Choć klucze udarowe zasilane sprężonym powietrzem znajdują bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i w wielu dziedzinach działalności usługowej, to zdecydowanie największe zapotrzebowanie na te narzędzia wykazuje branża motoryzacyjna. W powszechnym rozumieniu pneumatyczny klucz udarowy to przede wszystkim mocny klucz pneumatyczny do kół. Właśnie do ich odkręcania i dokręcania zwykle kupują go również mniej zaawansowani użytkownicy. Inne parametry techniczne powinien mieć jednak klucz do pracy przy autach osobowych, inne zaś narzędzie do pracy przy dużych samochodach ciężarowych. Dlatego w naszej ofercie uwzględniliśmy różne modele kluczy pneumatycznych do kół, przeznaczone do specjalistycznych zastosowań.


  Funkcjonalność klucza pneumatycznego w największym stopniu zależy oczywiście od siły, z jaką jest on w stanie odkręcać i dokręcać śruby oraz inne elementy połączeń konstrukcyjnych. Naturalnie, im wyższy będzie maksymalny moment obrotowy klucza, tym lepiej. Narzędzie bez najmniejszych problemów poradzi sobie wówczas nawet z silnie dokręconymi czy zapieczonymi śrubami. Niemniej jednak samochody osobowe należą do najmniej problematycznych pod tym względem pojazdów - do swobodnej pracy przy tego typu pojazdach w zupełności wystarczy klucz pneumatyczny do kół o maksymalnym momencie obrotowym około 1500 Nm. Osobną kwestią pozostaje bezpieczeństwo felg, które zapewnią tylko odpowiednie nasadki udarowe. Dlatego zarówno do warsztatów samochodowych i wulkanizacyjnych, jak i do przydomowych garaży, polecamy nasz zestaw dla wulkanizatora. Znajdziesz w nim wszystkie optymalne rozwiązania do pracy przy autach osobowych: profesjonalny klucz pneumatyczny do kół o maksymalnym momencie obrotowym 1800 Nm oraz 6 oplecionych teflonem nasadek udarowych do kół oraz do felg, zarówno stalowych, jak i aluminiowych.

  Klucz pneumatyczny do kół - klucze udarowe Airpress
  Klucz pneumatyczny do kół - auta osobowe
  Klucz pneumatyczny do kół ciężarowych - klucze udarowe Airpress
  Klucz pneumatyczny do kół ciężarowych
  Samochody ciężarowe i maszyny rolnicze są dużo bardziej wymagające. Zarówno montaż, jak i demontaż kół w tego typu pojazdach wymaga użycia kluczy pneumatycznych o znacznie wyższych maksymalnych momentach obrotowych - niezbędne minimum to 3800-4000 Nm. Wśród profesjonalnych użytkowników na co dzień pracujących przy większych i cięższych maszynach, nieposzlakowaną opinią cieszy się nasz pneumatyczny klucz udarowy 1" z wydłużonym trzpieniem, który może odkręcać śruby z siłą nawet 4150 Nm. To wysokiej klasy klucz pneumatyczny do kół ciężarowych z dodatkowo wzmocnionym mechanizmem sprzęgła, który bez problemu poradzi sobie z najbardziej wymagającymi elementami.

  Najlepsze klucze pneumatyczne dla każdego

  Korzystaj z wolności i swobody wyboru, bez strachu o jakość i bezpieczeństwo. Pracuj z pneumatycznymi kluczami udarowymi Airpress!


  Wszystkie nasze klucze pneumatyczne są wygodne i przyjazne dla użytkownika, bez względu na przeznaczenie i dostosowane do niego parametry techniczne. Materiały kompozytowe wykorzystane do ich produkcji pozwoliły nam zredukować wagę narzędzi do minimum. Dzięki temu dłonie i nadgarstki nie męczą się zbyt szybko, co pozwala na dłuższe cykle pracy. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i zdrowia operatora w przypadku częstego użytkowania narzędzia w trybie ciągłym, podobnie jak antypoślizgowe uchwyty, które montujemy we wszystkich modelach. Poza tym, lekkimi kluczami udarowymi dużo swobodniej się manewruje, co dodatkowo zwiększa komfort pracy. Doceniają to nie tylko profesjonaliści, ale także majsterkowicze różnych specjalizacji, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem pneumatycznym.

  Klucz udarowy Airpress - ergonomiczny uchwyt antypoślizgowy
  Klucz udarowy Airpress - ergonomiczny uchwyt antypoślizgowy
  Pneumatyczny klucz udarowy Airpress - wytrzymała obudowa z materiałów kompozytowych
  Pneumatyczny klucz udarowy Airpress - wytrzymała obudowa z materiałów kompozytowych

  Narzędzia z materiałów kompozytowych wykazują również ponadprzeciętną odporność na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, co dodaje im wielu praktycznych zalet. W przeciwieństwie do metalu, kompozyt nie jest tak podatny na temperaturę otoczenia, a tym samym wykonane z niego akcesoria nie nagrzewają się na słońcu i nie schładzają na mrozie. Pozwala to uniknąć wielu nieprzyjemności podczas kontaktu urządzenia z dłońmi operatora. Przede wszystkim jednak kompozytowa obudowa gwarantuje wytrzymałość i długą żywotność naszych kluczy pneumatycznych. Narzędzia te są odporne na wilgoć, a tym samym nie ulegają korozji i nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Kompozyt, jako materiał wewnętrznie zbrojony i zewnętrznie osłoniony, jest wyjątkowo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, wgniecenia czy upadki.


  Z udarowymi kluczami pneumatycznymi Airpress możesz pracować lekko i swobodnie, bez obaw o bezpieczeństwo swoje i swoich narzędzi!

  Dwukierunkowe klucze pneumatyczne z regulacją momentu obrotowego

  Klucze udarowe marki Airpress wyposażone są w wygodne przełączniki zmiany kierunku oraz regulacji obrotów. Dzięki nim szybko i sprawnie dostosujesz pracę narzędzi do aktualnie wykonywanych zadań. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza podczas odkręcania silnie zapieczonych śrub, które zwykle luzuje się etapami i naprzemiennie (prawo-lewo). Każdy model został dodatkowo uzbrojony w regulator momentu obrotowego. Jest to mechanizm szczególnie istotny w przypadku kluczy o bardzo wysokich momentach obrotowych. Ogromna siła, jaką potrafi wytworzyć na starcie mocny klucz pneumatyczny, jest niewątpliwą zaletą podczas pracy z zapieczonymi śrubami czy przy montażu produkcyjnym. Może się jednak okazać destrukcyjna w trakcie lżejszych prac konstrukcyjnych i demontażowych. Brak możliwości regulacji tego parametru grozi uszkodzeniem mniejszych lub delikatniejszych elementów, a także oderwaniem łba gwintu czy śruby.

  Regulacja mocy oraz przełącznik L/P - klucze pneumatyczne Airpress
  Klucz udarowy Airpress - regulacja mocy oraz przełącznik L/P
  Klucz pneumatyczny Airpress - regulacja obrotów
  Klucz pneumatyczny Airpress - regulacja obrotów

  W związku z tego rodzaju niebezpieczeństwami, często zaleca się zakup dwóch kluczy przeznaczonych do prac o różnych wymaganiach. Jest to jednak rozwiązanie w praktyce mało wygodne, a przy tym i kosztowne. Nowicjuszom z kolei radzi się uważnie i rozsądnie wybierać narzędzie stosownie do zapotrzebowania. Takie podejście niestety znacznie ogranicza możliwości użytkownika w przyszłości, kiedy jego potrzeby się zmienią, a sprzęt okaże się za słaby do prac o większym natężeniu i wymagających większej siły.


  Dzięki mechanizmom regulującym, nasze klucze pneumatyczne to wszechstronne narzędzia, które pozwolą Ci na precyzyjną pracę w najróżniejszych warunkach. Wybierz jedno, uniwersalne urządzenie i zyskaj pełną kontrolę nad jego mocą!