Węże na bębnach

Węże pneumatyczne na bębnie są niezastąpionym akcesorium w każdym warsztacie wykorzystującym do zasilania narzędzi sprężone powietrze. Dzięki zastosowaniu węży na bębnie marki Airpress masz pewność, że w trakcie pracy na podłodze nie ma plątaniny przewodów, a sam wąż pneumatyczny jest bezpieczny i w każdej chwili można go w prosty sposób zwinąć i przechowywać w schludny sposób.

W ofercie Airpress znajdują się zarówno węże na bębnie z mocowaniem naściennym, jak również urządzenia mobilne.

Produkty 13

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 13

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Cechy węży pneumatycznych na bębnie

W garażu, warsztacie lub zakładzie wulkanizacyjnym wąż do sprężonego powietrza jest niezbędnym elementem, dzięki któremu w prosty i wygodny sposób dotrzesz z podłączonym za jego pośrednictwem narzędziem w każde miejsce. Za pomocą węża na bębnie - zwanego w przypadku wersji montowanej naściennie zwijadłem połączysz swoją sprężarkę powietrza z narzędziem pneumatycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu kompresor może pozostać w jednym miejscu, a Ty masz swobodę ruchu i dostęp do oddalonego miejsca pracy. Główną zaletą jest także fakt, iż korzystając z węży pneumatycznych na bębnie nie musisz martwić się żmudnym zwijaniem przewodów po skończonej pracy.

Istnieją dwa typy węży na bębnie, a mianowicie wąż montowany naściennie oraz bęben na wąż pneumatyczny, który stoi na ziemi.

Zwijadło pneumatyczne montowane naściennie

Nazwa mówi wszystko, zwijadło pneumatyczne to montowany naściennie bęben z wężem na sprężone powietrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz łatwiej pompować opony samochodowe, obsługiwać warsztat czy wykonywać prace z narzędziami pneumatycznymi. Dzięki wykorzystaniu zwijadła pneumatycznego możesz w końcu zapomnieć o wężach leżących na ziemi, oraz o ich długotrwałym zwijaniu po skończonej pracy, a to sprawia, że ​​przy swoich projektach pracujesz bezpieczniej. Zwijadła pneumatyczne w zależności od modelu przewidziane są do pracy przy ciśnieniu 12, 13, 15, 16 lub 20 bar. Wszystkie mają automatyczny system zwijania i blokowania. Węże wykonane są z PVC / PU, PU lub są hybrydowe.

Węże pneumatyczne na bębnie do ustawienia na ziemi

Węże pneumatyczne na bębnie to rozwiązanie idealne w przypadku gdy nie masz możliwości zamocowania zwijadła na ścianie lub często zmieniasz miejsce pracy. Przykład stanowić mogą tu place budowy lub duże hale produkcyjne. Węże pneumatyczne na bębnie przydadzą się wszędzie tam gdzie kompresor znajduje się w jednym miejscu a miejsce pracy w zupełnie innym (np. na innym piętrze). Modele węży pneumatycznych na bębnie są dostępne z wężem o długości 30 metrów w zależności od modelu ze zwijaniem ręcznym lub automatycznym.

Podłączenie węża na bębnie

Wąż na bębnie można porównać do przedłużacza elektrycznego z tą różnicą iż medium stanowi tu sprężone powietrze. W naszej ofercie posiadamy urządzenia o długości od 8 do 30 metrów. Masz również do wyboru przyłącze powietrza 1/4" lub 3/8". Większość bębnów z wężem pneumatycznym jest wyposażona w szybkozłączki i wtyki, dzięki czemu są od razu po zamontowaniu gotowe do użycia z Twoim kompresorem.