Węże

Węże pneumatyczne stanowią ważną częścią instalacji sprężonego powietrza, dzięki nim w prosty sposób można podłączyć np. narzędzie pneumatyczne z punktem poboru powietrza, bądź bezpośrednio z kompresorem. W ofercie Airpress znajdują się różnego typu węże, w naszym sklepie istnieje możliwość zakupu technicznych z PVC, a także węży gumowe. Dostępne w różnych długościach, dzięki czemu możesz wybrać odpowiedni wąż do pracy. W zależności od modelu istnieje możliwość nabycia węży okutych (wyposażonych w szybkozłącze i wtyk)

Produkty 19

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Węże do sprężonego powietrza

Węże pneumatyczne mają kluczowe znaczenie dla przepływu powietrza ze sprężarki lub instalacji sprężonego powietrza do narzędzia pneumatycznego. Niektóre węże sprężonego powietrza wyposażone są w szybkozłącza oraz zabezpieczenia przed załamaniem. Zabezpieczenie przed załamaniem powoduje, że ​​wąż pneumatyczny nie załamuje się w punkcie styku z szybkozłączem. Węże pneumatyczne przewidziane są do transportu medium w postaci sprężonego powietrza pod ciśnieniem. W ofercie Airpress dostępne są węże pneumatyczne o różnych długości, od 8 do 50 metrów. Węże do sprężonego powietrza to niezbędny element sieci pneumatycznej, znajdują swoje zastosowanie praktycznie we wszystkich możliwych rozwiązaniach w których wykorzystywane jest sprężone powietrze na przykład w garażach, zakładach wulkanizacyjnych, zakładach przemysłowych.

Wąż pneumatyczny poliuretanowy

Profesjonalny poliuretanowy wąż pneumatyczny, zwany także wężem PU, jest dostępny w długości 25 metrów. Węże te wytrzymują wysokie ciśnienie, są lekkie i odporne na wpływy atmosferyczne, uderzenia oraz oleje. Węże te to elastyczne, odporne na zużycie przewody, który wytrzymują wahania temperatury (od -20 do 80°C). Ten typ węży może być skutecznie stosowany w sektorze profesjonalnym, ale także przez majsterkowiczów do zastosowań w warsztatach czy garażach. Węże pneumatyczne PU są również dostępne jako węże spiralne.

Węże pneumatyczne hybrydowego z PVC

Węże do powietrza z polimeru hybrydowego PVC to mocne przewody pneumatyczne z plecionymi nylonowymi wkładkami. Większość węży jest wyposażona w szybkozłącze, wtyk i zabezpieczenie przed zgięciem, ale dostępne są też węże, które nie posiadają tego typu rozwiązania (co umożliwia ich samodzielne uzbrojenie w odpowiedni osprzęt). Ciśnienie robocze w przypadku węży pneumatycznych Airpress wynosi 20 barów, a ich długości w zależności od modelu 10, 15, 20 lub 50 metrów. Węże o długości 50 metrów nie są wyposażane seryjnie w sybkozłącza, wtyki ani zabezpieczenia przed złamaniem, dzięki czemu z powodzeniem można samemu wybrać, odpowiedni do nich osprzęt. Węże te mogą być używane zarówno przez majsterkowiczów jak i profesjonalistów.

Gumowe węże powietrzne

Elastyczne i wytrzymałe węże gumowe są przeznaczone do użytku profesjonalnego. Elastyczne węże powietrzne są wyposażone we wtyki, zabezpieczenie przed załamaniem oraz szybkozłącza, przeznaczone są do pracy z ciśnieniem roboczym 15 lub 18 bar. Dużą zaletą węży gumowych jest ich odporność na oleje, co przydatne jest np. w warsztatach samochodowych.

Masz pytanie dotyczące jednego z produktów w naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania fachowej porady.