Z panelem ES 4000

APS BASIC ZE STEROWANIEM ES 4000

Sprężarki serii APS Basic ze sterowaniem mikroprocesorowym ES 4000 Basic to bardzo sprawne i szybkie w montażu urządzenia. Zakres mocy od 5,5 do 15 kW sprawia, że są w grupie najczęściej wybieranych wśród zakładów usługowych, mechanicznych oraz małych i średnich firm produkcyjnych. Solidne podzespoły, trwałe rozwiązania techniczne oraz funkcjonalność sprawiają, że są bardzo dobrym wyborem oraz mogą pracować w trybie ciągłym pod pełnym obciążeniem.

Produkty 32

Ustaw kierunek malejący
na stronę

3 wersje ciśnienia

Sprężarki Airpress serii APS BASIC występują w trzech wariantach ciśnienia 8, 10 i 13 bar. To pozwoli precyzyjnie dobrać wersję do zapotrzebowanego powietrza, zarówno do obsługi narzędzi o poborze niższego ciśnienia jak też czynności wymagających wyższego ciśnienia jak obsługa wulkanizacyjna aut ciężarowych czy maszyn budowlanych.

3 wersje wyposażenia

W zależności od kształtu instalacji sprężania, możliwości montażu urządzeń czy charakteru odbiorników sprężonego powietrza, sprężarki APS BASIC występują w 3 konfiguracjach:


APS 10 Basic

a) Sprężarki wolnostojące – APS BASIC

Wersja wolnostojąca jest idealnym rozwiązaniem jeżeli masz już instalację powietrza i zbiornik buforowy lub kompresor. Pozwoli Ci na szybkie wpięcie jednostki sprężającej do już istniejącej infrastruktury lub w prosty i ekonomiczny sposób zwiększy wydajność systemu sprężania. Powierzchnia urządzenia jest poniżej 1m² co sprawia, że łatwo można zamontować urządzenie w małym pomieszczeniu, osadzeniu na antresolach lub wprowadzeniu przez wąskie drzwi. Sprężarka wolnostojąca pozwala na dowolną konfigurację systemu pod kątem pojemności zbiornika ale także jego położenia.

b) Sprężarki osadzone na zbiorniku 270 lub 500 L – APS BASIC COMBI

Sprężarki osadzone na zbiorniku są już gotowym urządzeniem do użytku. Szczególnie polecane tam gdzie oczekuje się gotowego rozwiązania do użytku. Wersja Combi przypomina konfiguracją i wyposażeniem kompresor tłokowy. Jest gotowym rozwiązaniem tam, gdzie nie jest wymagana szczególnie wysoka jakość powietrza jak w przedmuchu czy pompowaniu.

c) Sprężarki na zbiorniku ze zintegrowanym osuszaczem ziębniczym – APS BASIC COMBI DRY

Sprężarki w wersji COMBI DRY to najlepsza konfiguracja i gotowe do użytku urządzenia do największego zakresu prac. Zbiornik buforowy plus osuszacz ziębniczy umożliwia płynne i stałe dostarczanie sprężonego powietrza o wysokiej jakości. Ciśnieniowy punkt rosy osuszacza na poziomie 3°C oczyszcza powietrze z wilgoci do 4 klasy wg normy ISO8373-1. Tak osuszone powietrze jest wymagane do wielu aplikacji jak: zasilanie narzędzi pneumatycznych, malowanie natryskowe, zasilanie siłowników i wielu innych. Opcjonalnie mogą być wyposażone w filtry cząsteczek stałych i olejowych. Wersje COMBI DRY są najczęściej wybieranymi z spośród sprężarek śrubowych o mocach do 15kW.

Sterownik ES4000 Basic

Kontroler ES4000 Basic jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Wyświetlacz cyfrowy oparty na ikonach jest bardzo czytelny i intuicyjny w obsłudze. Sterowanie mikroprocesorowe w sprężarkach Basic umożliwia precyzyjną kontrolę parametrów pracy, przepracowanych godzin oraz ustawienia ciśnień pracy do zapotrzebowania. Wyświetlacz komunikuje informacje w przypadku zbliżającego się okresu dla czynności konserwacyjnych lub nieprawidłowości pracy.

Wysokowydajny moduł sprężania

Moduły śrubowe z wtryskiem oleju są bardzo efektywną jednostką sprężania. Poprzez kontrolę temperatury oleju mogą pracować w trybie ciągłym bez negatywnego wpływu na żywotność. Wydajności w przeliczeniu na pobieraną moc są na bardzo wysokim poziomie i zdecydowanie bardziej ekonomiczne w porównaniu do klasycznych kompresorów tłokowych.


APS 15 Basic Combi

Energooszczędne silniki elektryczne

W serii APS BASIC montowane są silniki o wysokiej sprawności energetycznej klasy IE3. W rezultacie sprawność silników jest powyżej 90% co wyraźnie przekłada się na oszczędność energii elektrycznej w trakcie eksploatacji.

Zwarta i szczelna konstrukcja

Zwarta obudowa sprężarek umożliwia efektywny przepływ powietrza chłodniczego, dbając o prawidłowe parametry pracy. Szczelne panele oraz maty filtracyjne wygłuszają pracę urządzeń. Poziom generowanego hałasu zredukowany jest do poziomu 66-69dB(A) w zależności od mocy i umożliwia to montaż urządzeń w pobliżu stanowisk pracy bez uciążliwego wpływu.

Wyposażenie opcjonalne

Do sprężarek śrubowych APS BASIC dostępny jest szereg opcji dodatkowych jak automatyczne spusty kondensatu, filtry, separatory kondensatu, węże przyłączeniowe czy olej klasy spożywczej. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi.


APS 20 Basic Combi Dry