Uzdatnianie powietrza
Uzdatnianie powietrza to proces, w którym ze sprężonego powietrza usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia atmosferyczne, zawartą wilgoć oraz cząsteczki olejowe emitowane przez kompresory. Istnieją różne elementy służące do oczyszczania powietrza, takie jak separatory wody/oleju, filtry wstępne (serii P zatrzymujące zanieczyszczenia do 3μm oraz serii R do 1μm), mikrofiltry (serii M do filtracji z cząsteczek stałych do 0,1μm). Mikrofiltry dokładne, odolejające (serii S filtrujące cząsteczki do wielkości 0,01μm oraz z cząstek olejowych do poziomu 0,01 mg/m3), a także do ultra dokładnego oczyszczania filtry z węglem aktywnym serii A oraz A2, gdzie maksymalna pozostałość oleju jest mniejsza niż 0,005 mg/m3). Wszystkie one w zależności od wymaganego stopnia czystości powietrza pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń w sposób mechaniczny – separując cząsteczki.
- Najszersza oferta na rynku
- Wysyłka w ciągu 48 godzin
- Darmowa dostawa już od 450 zł brutto
- W 100% bezpieczne zakupy online
- Najszersza oferta na rynku
- Wysyłka w ciągu 48 godzin
- Darmowa dostawa już od 450 zł brutto
- W 100% bezpieczne zakupy online
W celu ograniczenia lub wyeliminowania wytracania się wilgoci w sprężonym powietrzu stosuje się osuszacze ziębnicze o ciśnieniowym punkcie rosy do 3°C lub osuszacze adsorpcyjne o ciśnieniowym punkcie rosy od -25 do nawet -70°C zapobiegając zamarzaniu skroplin w instalacjach narażonych na ujemne temperatury lub bardzo dokładnego oczyszczenia powietrza z wilgoci w procesach obróbki i pakowania artykułów spożywczych.
Dobierzemy odpowiedni system do Twoich potrzeb
W zależności czy sprężone powietrze jest dla warsztatu, lakierni, fabryki czy urządzeń CNC, przecinarek plazmowych czy innych odbiorników, dobierzemy system filtracji tak aby finalnie nie przyczyniało się do pogorszenia obrabianego produktu, powłoki lakierowanej lub nie narażało twoich urządzeń na negatywne skutki przez zabrudzenia w powietrzu. Oprócz odpowiedniego doboru elementów filtracji bardzo istotne jest także zachowanie odpowiedniej gradacji oraz montaż poszczególnych elementów w odpowiednim miejscu całej instalacji.