Samodzielnie wymień swoje opony.

Samodzielnie wymień swoje opony.

Czas od Wielkanocy do października to z reguły okres na opony letnie. Oznacza to że nadeszła pora, aby ponownie udać się do zakładu wulkanizacyjnego, ustawić się w kolejce i z niecierpliwością czekać na wymianę opon .... Zaraz Zaraz ... Czy naprawdę nie da się inaczej? ... Rozwiązaniem jest samodzielna wymiana opon, z pomocą w tym zadaniu przychodzi Airpress! Na tym blogu dowiesz się jakich narzędzi potrzebujesz do samodzielnej wymiany opon oraz wyjaśnimy Ci krok po kroku, jak się do tego zabrać.

Jeśli podczas jazdy złapiesz gumę, możesz samodzielnie zmienić oponę. Nie masz w bagażniku koła zapasowego? W takim przypadku może pomóc zestaw awaryjny. Taki zestaw naprawczy powinien zawierać kompresor. Na tym blogu wyjaśniamy, jak naprawić oponę za pomocą zestawu awaryjnego.

  1. Jakich narzędzi potrzebuję do wymiany koła?
  2. Czy potrzebuję podnośnika czy może wózka?
  3. Wymiana opon: wyjaśnione krok po kroku
  4. Naprawa opon samochodowych za pomocą zestawu awaryjnego

1. Jakich narzędzi potrzebuję do wymiany koła?

Jedną z najważniejszych czynności przy zmianie opon jest odkręcenie śrub mocujących koła. Za pomocą klucza pneumatycznego bez problemu poluzujesz i odkręcisz je w szybki i bezpieczny sposób. Zakup klucza udarowego to zdecydowanie opłacalna inwestycja! Sprawdź naszą ofertę kluczy udarowych Airpress.

Oczywiście do prawidłowego działania klucza pneumatycznego niezbędny jest kompresor. Mniejsze i tanie kompresory zazwyczaj nie mają wystarczającej mocy wymaganej do prawidłowego działania klucza. Airpress rekomenduje do tego zadania kompresory o wydajności około 150 l/min. Jeśli nie posiadasz jeszcze kompresora, proponujemy zapoznanie się z naszą ofertą. Wszystkie kompresory marki Airpress są gotowe do pracy niemalże natychmiast po podłączeniu ich do zasilania, a do pracy z kluczami pneumatycznymi wymagane jest wyłącznie podłączenie ich za pośrednictwem węża pneumatycznego z Państwa kompresorem.

Przed zmianą opon ważne jest znalezienie odpowiednich do tej czynności narzędzi. Będziesz do tego oczywiście potrzebował koła zapasowego, ale także klucza pneumatycznego, kompresora, klucza dynamometrycznego do odkręcenia śrub kół, podnośnika, którego możesz użyć do podniesienia samochodu oraz podstaw zabezpieczających. Mogą okazać się niezbędne, gdyż podnośniki hydrauliczne nie są przeznaczone do podnoszenia pojazdu przez dłuższy czas.



W przeciwieństwie do podnośników, podstawy zabezpieczające nie mogą poruszyć się. Tutaj Znajdziesz ofertę airpress na tego typu rozwiązania.

 

Podstawy zabezpieczające

 



2. Jakiego typu podnośnika potrzebuje?

W naszym asortymencie znajdziesz zarówno podstawy zabezpieczające jak i podnośniki hydrauliczne. Podstawa zabezpieczająca jest lżejsza i bardziej kompaktowa. Na naszym blogu znajdziesz więcej informacji poświęconych działaniu podstaw zabezpieczających.

Podobnie jak podstawa zabezpieczająca także i podnośnik hydrauliczny jest przydatnym narzędziem niezbędnym podczas wymiany kół. Podnośniki tego typu ze względu na ich dużą mobilność doskonale nadają się do warsztatów samochodowych czy garaży. Lżejsze modele można bez problemu przewozić w bagażniku samochodu. W porównaniu do podstaw zabezpieczających są one zdecydowanie bardziej mobilne.

Kupując podnośnik należy zwrócić uwagę na jego nośność. Oczywiście istotna z punktu bezpieczeństwa kwestie stanowi to, aby podnośnik był w stanie unieść ciężar pojazdu. Należy zadbać o to, aby nośność podnośnika zawsze była większa od ciężaru podnoszonego samochodu. Koleją rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę planując zakup podnośnika jest wysokość samochodu. Jeśli Twój pojazd jest niższy, warto rozważyć zakup podnośnika pneumatycznego tz. bałwanka.



Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podnośników czy podstaw marki AirpressTutaj znajdziesz naszą ofertę!

 

Podnośnik hydrauliczny 3T z podwójną pompą

 



3. Wymiana opon: wyjaśnione krok po kroku

1). Zaparkuj pojazd na równej powierzchni i zaciągnij hamulec ręczny. W przypadku przebicia opony podczas jazdy ważne jest, aby zachować spokój, pozwolić samochodowi toczyć się w dół i zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Zwróć uwagę na zasady bezpieczeństwa (światła awaryjne, kamizelka ostrzegawcza, trójkąt ostrzegawczy).

2). Zdejmij kołpak (jeśli występuje). Za pomocą klucza dynamometrycznego poluzuj nakrętki kół o pół obrotu, aby łatwiej było je zdjąć, gdy samochód jest podniesiony.

3). Umieść podnośnik we właściwej pozycji. Powoli i ostrożnie podnieś samochód za pomocą podnośnika, a następnie umieść podpórki pod pojazdem. Za pomocą pneumatycznego klucza udarowego można bardzo szybko poluzować śruby kół. Możesz teraz zdjąć koło.

4). Załóż koło zapasowe / lub w przypadku wymiany na opony zimowe - koło z zimowym bieżnikiem, a następnie ręcznie dokręć śruby koła za pomocą pneumatycznego klucza udarowego. Teraz opuść pojazd z powrotem na ziemię. Za pomocą klucza dynamometrycznego dokręć nakrętki kół.

Ostrzeżenie! Zwykle koło zapasowe ma inne parametry niż pozostałe koła. W przeciwieństwie do opon używanych do jazdy codziennej, koło zapasowe z tego właśnie powodu nie może trwale zastąpić przebitej opony.

4. Naprawa opon samochodowych za pomocą zestawu awaryjnego

Oponę samochodową możesz naprawić za pomocą zestawu awaryjnego lub zestawu do naprawy opon. Zestawy te mogą naprawić drobne uszkodzenia, ale ważne jest, aby natychmiast po ich reperacji udać się do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego. W wysokiej jakości zestawach awaryjnych znajdują się kompresory powietrza. Sprężarki z przyłączem 12 V pasują do gniazda zapalniczki w Twoim samochodzie. Uszczelniacz do opon jest również częścią wyposażenia zestawu awaryjnego. Użyj kompresora, aby wcisnąć ten uszczelniacz przez zawór do opony.



W samochodach szczególnie przydatne okazują się bezolejowe minikompresory 12V marki Airpress. Wtyczka zasilająca tych kompresorów pasuje do gniazda zapalniczki samochodowej.

 

Mini kompresor bezolejowy 12V

 



 

Produkty powiązane