Kompresor śrubowy APS 50 2IVR X 10 bar 50 KM/37 kW 2390-6900 l/min

Zmiennoobrotowy
Model dwustopniowy
Energooszczędny
IE3
Wi-Fi
Nowe falowniki INOVANCE*
IP 55
Napęd bezpośredni
Silnik synchroniczny PM

check-circle W magazynie

Darmowa dostawa
Numer katalogowy 369450-2IVR

* Nowe falowniki INOVANCE we wszystkich modelach serii APS-X wyprodukowanych po 1 sierpnia 2023r.


  • heroicons/solid/check-circle Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 450 zł.
  • heroicons/solid/check-circle 60 dni na odstąpienie od umowy!
  • heroicons/solid/check-circle 98% klientów jest zadowolonych z wyboru produktów Airpress.

Dane produktu

Numer katalogowy 369450-2IVR
EAN 08712418372397
Długość (mm) 1450
Szerokość (mm) 1050
Wysokość (mm) 1518
Waga (kg) 690,00
Stosunek procentowy pracy do odpoczynku na roboczogodzinę 100/0
Moc silnika (KM/kW) 50.0 KM / 37.0 kW
Klasa energetyczna silnika IE3
Typ silnika PM Synchroon motor
Klasa ochrony silnika IP55
Napęd Napęd bezpośredni 1:1
Panel kontrolny MAM-6090
Dostępne języki Angielski, Niderlandzki, Polski, Niemiecki
Osuszacz Nie
Zbiornik na sprężone powietrze Nie
Zbiornik galwanizowany Nie
Ciśnienie maksymalne (bar) 10
Wydajność efektywna przy 8 bar(l/min) 6900
Wydajność efektywna przy 10 bar (l/min) 5900
Minimalna wydajność efektywna (l/min) 2390
Minimalna wydajność efektywna (m³/h) 143.4
Maksymalna wydajność efektywna (l/min) 6900
Maksymalna wydajność efektywna (m³/h) 414
Poziom głośności dB(A) 80
Poziom głośności dB(A) (4 m) 60
Ciśnienie włączenia (bar) 6
Typ wtyczki EU
Ilość powietrza chłodzącego (m3/h) 6800
Główne przyłącze powietrza (") 1 1/2
Minimalna temperatura otoczenia (°C) 10
Maksymalna temperatura otoczenia (°C) 45
Bezolejowy Nie
Objętość oleju (l) 23
Ilość stopni sprężania 2
Rozruch Falownik
Zasilanie (V) 400 V / 50 Hz / 3 Ph
Zmienna prędkość (IVR) Tak
Minimalna prędkość obrotowa (obr/min) 1000
Maksymalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 2200
Minimalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 7.2
Maksymalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 10

Kupowane razem

Poruszanie się po elementach karuzeli jest możliwe za pomocą klawisza tabulacji. Możesz pominąć karuzelę lub przejść bezpośrednio do nawigacji karuzeli za pomocą linka pomijającego.
Sterownik mikroprocesorowy AirVision Touch - do kompresora o mocy do 680 KM
5 215,00 zł 6 414,45 zł

Opis produktu

Kompresor APS 50 X 2-Stage IVR

Podwójnie innowacyjny. Ekonomiczny i energooszczędny kompresory śrubowy z innowacyjnym, dwustopniowym napędem bezpośrednim. Postawiliśmy na zaprojektowanie kompresora, który znacznie ograniczy pobór energii elektrycznej oraz zapewni doskonałą jakość i ciągłość pracy Twojego zakładu. Dbamy o Twoją wygodę, dlatego kompresory serii APS X są intuicyjne w obsłudze i bezproblemowe w codziennej, profesjonalnej pracy.

Napęd Bezpośredni "Direct Driven" 1:1

W kompresorze APS 50 X 2-Stage IVR zamontowany został innowacyjny napęd “Direct Driven”, który pozwala w 100% przenieść moc silnika na układ sprężania.To element wyróżniający serię kompresorów APS X. Napęd nie posiada dodatkowych elementów przełożenia, takich jak: koła czy paski klinowe, ogranicza straty mocy oraz konieczność ich cyklicznych wymian eksploatacyjnych. Zastosowanie Napędu Bezpośredniego "Direct Driven" wpłynęło na zwiększenie sztywności konstrukcji zintegrowanego silnika i modułu śrubowego, co w znacznym stopniu ograniczyło poziom drgań kompresora. Dzięki innowacyjnemu napędowi bezpośredniemu, zużycie energii elektrycznej jest o ponad 4% niższe względem innych rozwiązań.

Dwustopniowy Moduł Śrubowy

Dwustopniowe bloki śrubowe to najbardziej innowacyjna technologia w dziedzinie sprężania. Dwa moduły, zintegrowane z sobą stanowią jeden system sprężania, rozłożony na dwa etapy. Stosunek ciśnień 3:1 pomiędzy stopniem 1 i 2, minimalizuje powrót kompresji, co znacznie zwiększa wydajność. Cały proces sprężania w dwóch etapach jest procesem izotermicznym i sprawia, że wydajność, a co za tym idzie - oszczędność wynosi nawet 15% w stosunku do klasycznego, jednostopniowego sprężania.Silniki Synchroniczny z Magnesami Trwałymi

Kompresor APS 50 X 2-Stage IVR wyposażony został w jednostkę napędową o klasie sprawności energetycznej IE3 (zgodnie z normą IEC 60034-30-1, odpowiednik polskiej normy PN-EN 60034-30-1) - Klasa Premium. Silnik charakteryzuje się wysokim współczynnikiem mocy oraz niskim poziomem mocy rozproszeniowej. Posiadają możliwość pracy w szerokim zakresie częstotliwości (od 1 do 200Hz), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w wersji z falownikiem. Wysoki moment obrotowy, odporność na obciążenia i temperaturę sprawiają, że silnik APS 50 X 2-Stage IVR jest wytrzymały i przeznaczony do pracy ciągłej. Połączona konstrukcja modułu śrubowego oraz silnika, doprowadziła do braku potrzeby wykorzystania łożysk w silniku, co pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów przyszłych prac konserwacyjnych.

Nowoczesna generacja falowników IVR

Falowniki IVR zamontowane w kompresorze śrubowym APS 50 X 2-Stage IVR charakteryzują się niskim zużyciem energii oraz szerokim zakresem częstotliwości, który osiągają. Kompatybilność elektromagnetyczną (bez względu na częstotliwość) gwarantują wbudowane filtry przeciw zwrotne EMC. Zwarta obudowa oraz szczelne kanały wentylacyjne zabezpieczają falownik przed dostaniem się pyłu i wilgoci. Kompresor APS 50 X 2-Stage IVR pracuje w trybie zmiennoobrotowym, inteligentnie sterowanym, dzięki czemu dopasowuje obroty i zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania w sprężone powietrze. Zastosowanie płynnego rozruchu (Gwiazda-Trójkąt), pozwoli Ci osiągnąć 30% oszczędności energii elektrycznej względem kompresorów stałoobrotowych

Optymalne chłodzenie

System chłodzenia oleju oraz sprężonego powietrza idealnie spełnia swoje zadanie polegające na utrzymaniu odpowiedniej i stabilnej temperaturę. Chłodnice dwukanałowe w kompresorze APS 50 X 2-Stage IVR umieszczone są bezpośrednio przy kracie wylotowej, aby nie ogrzewać wnętrza urządzenia, a także umożliwić optymalne odprowadzenie ciepła oraz późniejszy odzysk. Wentylator posiada precyzyjnie wyprofilowane łopatki, przez co wymusza przepływ dużej ilości powietrza chłodzącego. Silnik wentylatora obsługiwany jest przez panel kontrolny, który uruchamia wentylator tylko w niezbędnych momentach. Regulowany zakres temperatury minimalnej i maksymalnej wymusza pracę lub postój wentylatora, optymalizując tym samym zużycie energii dla procesu chłodzenia. Inteligentna energooszczędność jest dla nas na pierwszym miejscu.


Panel sterowania MAM-6080/6090

Intuicyjny i przemyślany. Najwyższy standard kontroli i sterowania urządzeniem umożliwia Panel MAM-6080 i MAM-6090. Mikroprocesorowe sterowniki o najwyższych parametrach dbają o efektywną pracę kompresora zmiennobrotowego APS 50 X 2-Stage IVR. Łatwy dostęp do ustawień, bogaty zakres wskazywanych parametrów pracy oraz efektywna współpraca z falownikiem skutecznie optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7" (największy na rynku) umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Kompresor APS 50 X 2-Stage IVR dzięki panelowi sterowania umożliwia automatyczny restart po awarii lub zaniku napięcia, w możliwie najkrótszym czasie, eliminując tym samym kosztowne przestoje w Twojej firmie.

Komunikacja

Port komunikacyjny RS485 w sterownikach MAM nie tylko pozwala na połączenie z komputerem, ale przede wszystkim umożliwia kontrolę i sterowanie falownikiem przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Komunikacja Modbus wykorzystywana jest także do zintegrowania kompresora z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład np. linii produkcyjnej. Dzięki temu wszystkie procesy i urządzenia mogą logicznie ze sobą współpracować. Jest to najpopularniejszy system komunikacji wykorzystywany w automatyce przemysłowej.Platforma internetowa PLOT

Wykorzystujemy nowoczesną platformę PLOT. Umożliwia ona pełną kontrolę, błyskawiczną diagnozę oraz bezpieczeństwo Twojego zakładu. Opcjonalnie, zdalnego dostępu do kompresora można udzielić autoryzowanemu serwisowi Airpress, przkazując mu fachową i kompleksową opiekę nad sprzętem.

MAM NET - Multilogic

Panele sterowania MAM-6080 i MAM-6090 posiadają funkcję sterownika nadrzędnego i umożliwiają łączenie ze sobą kilku kompresorów, tworząc logiczny i energooszczędny układ urządzeń. W ramach sterowników MAM z komunikacją można połączyć do 16 urządzeń.

Moduł WI-Fi

Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia zdalne sterowanie kompresorem z urządzeń mobilnych (Android). Szybki i łatwy dostęp do kontroli parametrów, statusu kompresora, ciągłego podglądu aktualnej pracy sprężarki jest możliwy z każdego miejsca na świecie.

Potrzebujesz pomocy? Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

loader
Ładuję...
Aby móc najlepiej pomóc, proszę podać jasny opis działań firmy, rodzaju działalności oraz wymagań dotyczących systemów sprężonego powietrza. Na przykład: "Dla mojego warsztatu naprawy samochodów potrzebuję instalacji sprężonego powietrza z zewnętrznym zbiornikiem i łatwą w obsłudze sprężarką śrubową. Malujemy samochody, między innymi, i musi istnieć możliwość jednoczesnego zasilania różnych narzędzi pneumatycznych, takich jak klucze udarowe i pistolety do czyszczenia."

Dokumenty

Zamiennik

Poruszanie się po elementach karuzeli jest możliwe za pomocą klawisza tabulacji. Możesz pominąć karuzelę lub przejść bezpośrednio do nawigacji karuzeli za pomocą linka pomijającego.
Kompresor śrubowy APS 75 IVR X 10 bar 75 KM/55 kW 3140-9600 l/min
112 000,00 zł 137 760,00 zł
Zobacz szczegóły

Opinie klientów

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie: Kompresor śrubowy APS 50 2IVR X 10 bar 50 KM/37 kW 2390-6900 l/min
loader
Ładuję...

check-circle Dodano swoją recenzję do moderacji.