Kompresor śrubowy APS 10 IVR X 10 bar 10 KM/7.5 kW 270-1020 l/min

 • Zmiennoobrotowy
 • Nowy falownik INOVANCE*
 • Energooszczędny
 • IP 55
 • IE3
 • Napęd bezpośredni
 • Silnik synchroniczny PM
 • Wi-Fi
 • Zdalne sterowanie
18 000,00 zł 22 140,00 zł
Darmowa dostawa
W magazynie
Tylko 1 pozostał
Numer katalogowy
369410-IVR

* Nowe falowniki INOVANCE we wszystkich modelach serii APS-X wyprodukowanych po 1 sierpnia 2023r.mastercard comfino dotpay blik paypal
 • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 450 zł.
 • 60 dni na odstąpienie od umowy!
 • 98% klientów jest zadowolonych z wyboru produktów Airpress.

Zapisz się i odbierz 5% rabatu

Zapisz się już teraz do naszego comiesięcznego newslettera i otrzymaj jednorazowy kod rabatowy.

Rabat nie dotyczy produktów już przecenionych, takich jak produkty promocyjne i wyprzedażowe.

Materiały do pobrania

Pobierz kartę produktu
 • ce

Dane techniczne

Numer katalogowy 369410-IVR
EAN 08712418372298
Długość (mm) 910
Szerokość (mm) 700
Wysokość (mm) 925
Waga (kg) 200,00
Stosunek procentowy pracy do odpoczynku na roboczogodzinę 100/0
Moc silnika (KM/kW) 10.0 KM / 7.5 kW
Klasa energetyczna silnika IE3
Typ silnika PM Synchroon motor
Klasa ochrony silnika IP55
Napęd Napęd bezpośredni 1:1
Panel kontrolny MAM-6080
Dostępne języki Angielski, Niderlandzki, Polski, Niemiecki
Osuszacz Nie
Zbiornik na sprężone powietrze Nie
Pojemność zbiornika powietrza (l) Brak zbiornika powietrza
Zbiornik galwanizowany Nie
Ciśnienie maksymalne (bar) 10
Minimalna wydajność efektywna (l/min) 270
Wydajność efektywna przy 8 bar(l/min) 1020
Wydajność efektywna przy 10 bar (l/min) 950
Maksymalna wydajność efektywna (l/min) 1020
Minimalna wydajność efektywna (m³/h) 16.2
Maksymalna wydajność efektywna (m³/h) 61.2
Poziom głośności dB(A) 63
Poziom głośności dB(A) (4 m) 43
Ciśnienie włączenia (bar) 6
Typ wtyczki EU
Ilość powietrza chłodzącego (m3/h) 2300
Główne przyłącze powietrza (") 3/4
Minimalna temperatura otoczenia (°C) 10
Maksymalna temperatura otoczenia (°C) 45
Bezolejowy Nie
Objętość oleju (l) 6
Ilość stopni sprężania 1
Rozruch Falownik
Zasilanie (V) 400 V / 50 Hz / 3 Ph
Zmienna prędkość (IVR) Tak
Minimalna prędkość obrotowa (obr/min) 1220
Maksymalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 2700
Minimalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 9.2
Maksymalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 12.1

Często kupowane razem

Opis kompresor śrubowy APS 10 IVR X 10 bar 10 KM/7.5 kW 270-1020 l/minKompresor APS 10 IVR X


Kompaktowy i wydajny. Ekonomiczny i energooszczędny kompresory śrubowy z innowacyjnym napędem bezpośrednim. Naszym celem było zaprojektowanie kompresora, który zminimalizuje pobór energii elektrycznej oraz zapewni doskonałą jakość i ciągłość pracy Twojego zakładu. Dbamy o Twoją wygodę, dlatego kompresory serii APS X są intuicyjne w obsłudze i bezproblemowe w codziennej pracy.

Napęd Bezpośredni "Direct Driven" 1:1


Zamontowany w kompresorze innowacyjny napęd “Direct Driven”, pozwala w 100% przenieść moc silnika na układ sprężania.To element wyróżniający serię kompresorów APS X. Napęd nie posiada dodatkowych elementów przełożenia, takich jak: koła czy paski klinowe, ogranicza straty mocy oraz konieczność ich cyklicznych wymian eksploatacyjnych. Zastosowanie Napędu Bezpośredniego "Direct Driven" umożliwiło stworzenie sztywnej i zwartej konstrukcji zintegrowanego silnika i modułu śrubowego, co w znacznym stopniu ograniczyło poziom drgań kompresora. Dzięki innowacyjnemu napędowi bezpośredniemu, zużycie energii elektrycznej jest o ponad 4% niższe względem innych rozwiązań.

Jednostopniowy Moduł Śrubowy


Precyzyjnie wyprofilowane wirniki śrubowe typu "X" wraz z wtryskiem oleju, stanowią wyjątkowo efektywną i energooszczędną jednostkę sprężającą. Asymetrycznie obracające się wirniki o wydłużonej konstrukcji, zazębiają się z najwyższą dokładnością, co podnosi końcową sprawność modułu. Jednostopniowy moduł śrubowy zastosowany w kompresorze śrubowym APS 10 IVR X, zagwarantuje Ci ciągłość pracy Twojego zakładu.

Silnik Synchroniczny z Magnesami Trwałymi


Kompresor APS 10 IVR X wyposażony został w jednostkę napędową o klasie sprawności energetycznej IE3 (zgodnie z normą IEC 60034-30-1, odpowiednik polskiej normy PN-EN 60034-30-1) - Klasa Premium. Silnik charakteryzuje się wysokim współczynnikiem mocy oraz niskim poziomem mocy rozproszeniowej. Posiada możliwość pracy w szerokim zakresie częstotliwości (od 1 do 200Hz), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w wersji z falownikiem. Wysoki moment obrotowy, odporność na obciążenia i temperaturę sprawiają, że silnik APS 10 IVR X jest wytrzymały i przeznaczony do pracy ciągłej. Połączona konstrukcja modułu śrubowego oraz silnika, doprowadziła do braku potrzeby wykorzystania łożysk w silniku, co pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów przyszłych prac konserwacyjnych.

Nowoczesna generacja falowników IVR


Falowniki IVR zamontowane w kompresorze śrubowym APS 10 IVR X charakteryzują się niskim zużyciem energii oraz szerokim zakresem częstotliwości, który osiągają. Kompatybilność elektromagnetyczną (bez względu na częstotliwość) gwarantują wbudowane filtry przeciw zwrotne EMC Zwarta obudowa oraz szczelne kanały wentylacyjne zabezpieczają falownik przed dostaniem się pyłu i wilgoci. Kompresor APS 10 IVR X pracuje w trybie zmiennoobrotowym, inteligentnie sterowanym, dzięki czemu dopasowuje obroty i zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania w sprężone powietrze. Zastosowanie płynnego rozruchu (Gwiazda-Trójkąt), pozwoli Ci osiągnąć 30% oszczędności energii elektrycznej względem kompresorów stałoobrotowych

Optymalne chłodzenie


System chłodzenia oleju oraz sprężonego powietrza utrzymuje odpowiednią i stabilną temperaturę. Chłodnice dwukanałowe w kompresorze APS 10 IVR X umieszczone są bezpośrednio przy kracie wylotowej, aby nie ogrzewać wnętrza urządzenia, a także umożliwić optymalne odprowadzenie ciepła oraz późniejszy odzysk. Wentylator posiada precyzyjnie wyprofilowane łopatki, przez co wymusza przepływ dużej ilości powietrza chłodzącego. Silnik wentylatora obsługiwany jest przez panel kontrolny, który uruchamia wentylator tylko w niezbędnych momentach. Regulowany zakres temperatury minimalnej i maksymalnej wymusza pracę lub postój wentylatora, optymalizując tym samym zużycie energii dla procesu chłodzenia. Inteligentna energooszczędność jest dla nas na pierwszym miejscu.

Panel sterowania MAM-6080/6090


Intuicyjny i przemyślany. Najwyższy standard kontroli i sterowania urządzeniem umożliwia Panel MAM-6080 i MAM-6090. Mikroprocesorowe sterowniki o najwyższych parametrach dbają o efektywną pracę kompresora zmiennobrotowego APS 10 IVR X. Łatwy dostęp do ustawień, bogaty zakres wskazywanych parametrów pracy oraz efektywna współpraca z falownikiem skutecznie optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7" (największy na rynku) umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Kompresor APS 10 IVR X dzięki panelowi sterowania umożliwia automatyczny restart po awarii lub zaniku napięcia, w możliwie najkrótszym czasie, eliminując tym samym kosztowne przestoje w Twojej firmie. Wbudowany moduł Wi-Fi oferuje zdalne sterowanie i całodobowy dostęp przez Internet (również poprzez aplikację w telefonie), dając pełną kontrolę, błyskawiczną diagnozę oraz bezpieczeństwo Twojego zakładu. Dostępu do sterowania kompresorem można udzielić również autoryzowanemu serwisowi, przekazując im fachową opiekę nad sprzętem. Panele sterowania MAM-6080 i MAM-6090 posiadają funkcję sterownika nadrzędnego i umożliwiają łączenie ze sobą kilku kompresorów, tworząc logiczny i energooszczędny układ urządzeń. W ramach sterowników MAM, można połączyć do 16 urządzeń.


Komunikacja


Port komunikacyjny RS485 w sterownikach MAM pozwala nie tylko na połączenie z komputerem, ale przede wszystkim umożliwia kontrolę i sterowanie falownikiem przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Komunikacja Modbus RTU wykorzystywana jest również do zintegrowania pracy kompresora z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład np. linii produkcyjnej. Dzięki temu wszystkie procesy i urządzenia mogą logicznie ze sobą współpracować. Jest to najpopularniejszy system komunikacji wykorzystywany w automatyce przemysłowej.

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kompresor śrubowy APS 10 IVR X 10 bar 10 KM/7.5 kW 270-1020 l/min
Twoja ocena