Airpress, a obecna sytuacja rynku Automoto

Globalny kryzys, ciągłe redukcje etatów, problem z transportem czy wzrost cen surowców na pewno nie wpływają w pozytywny sposób na rozwój gospodarki. W ubiegłym roku najwięksi giganci pokroju General Motors, Toyoty, Chryslera czy Hondy odnotowali spadki wynoszące niemal 20% w stosunku do roku 2019, a ta tendencja według analityków w kolejnych latach będzie się tylko pogłębiać. Wielkie firmy o zasięgu globalnym, które do niedawna uważane były za niezatapialne zmuszone zostały do rewizji planów i zdecydowanych działań w tym także do redukcji zatrudnienia, przestoi oraz dopasowania produkcji do malejącego popytu.

Jak na ironię obecny spadek produkcji nowych samochodów w wyjątkowo pozytywny sposób wpływa na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia pneumatyczne wśród serwisów samochodowych oraz lakierni. Wynika to z prostej relacji która opisać można zdaniem: mniej nowych aut na rynku przekłada się na dłuższa eksploatację już istniejących. Na tym polu marka Airpress odnotowuje nawet większy wzrost jak w okresie przed pandemią. Odnotowujemy wzrost w sprzedaży kompresorów śrubowych, narzędzi pneumatycznych, ale przede wszystkim instalacji pneumatycznych. Szerokim zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się zestawy filtracyjne, odnotowujemy także wciąż rosnący popyt na elementy eksploatacyjne.

Podobna sytuacja ma miejsce w sektorze remontowo-budowlanym gdzie Airpress mimo obecnej sytuacji utrzymuje ciągły, stały wzrost sprzedawanych towarów.

Dywersyfikacja produktów i usług, inwestycje w nowe technologie, oraz inteligentne planowanie pozwalają nam w dynamiczny sposób reagować na fluktuacje rynku. Dzięki zbalansowanym inwestycjom, stałej kontroli oraz doskonałej logistyce w skład której wchodzą transporty z dwóch dużych magazynów w Holandii i Polsce, nawet w obecnej sytuacji, w czasie gdy inni odpadają, my jesteśmy w stanie dotrzymywać zadanych terminów.

Wychodząc naprzeciw obecnym potrzebom rynku samochodowego, Airpress inwestuje w nowe, elektro oszczędne i ekologiczne rozwiązania dające możliwość ekspansji na dotychczas niedostępne dla nas sektory. Szczególnie teraz gdy już nie ilość lecz jakość w połączeniu z dostępną ceną stanowi priorytet przy dokonywanym przez klienta wyborze. Obecnie normą staje się odejście od tanich w zakupie towarów na rzecz wydajnych i oszczędnych w trakcie wieloletniej eksploatacji. Odpowiednio dobrana technologia pozwala oszczędzić ponad 40% podczas eksploatacji urządzenia, co w świetle wciąż rosnących kosztów oraz limitów CO² stanowi niebagatelny atut, którego żaden przedsiębiorca nie może lekceważyć. Należy także wspomnieć iż w chwili obecnej zakup kompresora sanowi nie więcej niż 20% wszystkich kosztów, pozostałe 80% to w dużej mierze energia elektryczna, przeglądy itp. Dzięki naszym proekologicznym rozwiązaniom możliwa jest znaczna redukcja kosztów energii przekładająca się bezpośrednio na znaczne zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.