Podnośniki butelkowe

Podnośnik butelkowy służy do podnoszenia pojazdu, na przykład samochodu osobowego lub przyczepy kempingowej. Podnośniki butelkowe to urządzenia hydrauliczne, nieskomplikowane i łatwe w obsłudze. Podnośnikami można sterować ręcznie za pomocą dźwigni oraz w przypadku niektórych modeli dodatkowo za pośrednictwem kompresora (przy pomocy sprężonego powietrza) co znacznie przyspiesza i ułatwia ten proces.

Produkty 9

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Podnośniki butelkowe

Zasada działania podnośników butelkowych jest stosunkowo prosta. Podnośniki tego typu unoszą obiekty za pomocą wypierania punktowego dlatego ważne jest aby podkładać je pod mocny element konstrukcyjny podwozia lub ramy.

Podnoszenie auta może sprawić problem niedoświadczonym osobom, dlatego trzeba zadbać o zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby nie uszkodzić karoserii czy innych podzespołów samochodu, ale także aby nie zrobić sobie krzywdy. Podłożenie podnośnika pod delikatny element może spowodować jego uszkodzenie dlatego upewnij się, że odpowiednio wybrałeś element styku podwozia z podnośnikiem. Z reguły miejsca te oznaczone są tłoczeniami, strzałkami i innymi charakterystycznymi elementami. Pod jedno z tych specjalnie wzmocnionych i przygotowanych miejsc podkładamy podnośnik i powoli zaczynamy podnosić auto.

Podnośnik hydrauliczny

Podnośnik butelkowy jest lekki i kompaktowy więc z łatwością można go przemieszczać oraz przewozić samochodem. W ofercie Airpress dostępne są modele podnosników o nośności od 4, aż do 30 ton, jednak należy mieć na uwadze, że podnośniki tego typu nie są przeznaczone do ciągłego podtrzymywania uniesionego pojazdu. Do tego typu zadań zaleca się używanie podstaw zabezpieczających. Podnośniki butelkowe wykorzystują olej hydrauliczny, który skutecznie naoliwia urządzenie podczas pracy ale przede wszystkim dzięki wywieranemu ciśnieniu wysuwa tłok podnośnika. Ze względu na właściwości fizyczne takiego rozwiązania może wystąpić sytuacja, iż w trakcie eksploatacji podnośnik nie będzie wysuwał się w pełni lub pod wpływem ciężaru będzie się obniżał. Stanowi to sygnał do sprawdzenia poziomu oleju w podnośniku lub jego wymiany w celu zachowania pełnej sprawności urządzenia. Firma Airpress rekomenduje oryginalny olej hydrauliczny do podnośników, żurawi i pras hydraulicznych o symbolu 12014 i specyfikacji L-HL 32.