Kompresor śrubowy APS 60 IVR X 10 bar 60 KM/45 kW 2310-6420 l/min

63 806,25 zł 51 875,00 zł
Brak w magazynie
Numer katalogowy
369460-IVR
Darmowa dostawa

mastercard comfino dotpay blik paypal
  • Darmowa dostawa, przy zamówieniach powyżej 225 zł.
  • 60 dni na odstąpienie od umowy!
  • 98% klientów jest zadowolonych z wyboru produktów Airpress.
  • Airpress zapewnia wysyłkę towaru z własnego magazynu!
  • Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami: 61 652 57 00.
  • 60 lat doświadczenia na rynku pneumatycznym!

Zapisz się i odbierz 5% rabatu

Zapisz się już teraz do naszego comiesięcznego newslettera i otrzymaj jednorazowy kod rabatowy w wysokości 5%, który możesz wykorzystać przy następnym zakupie online.
Rabat nie dotyczy produktów już przecenionych, takich jak produkty promocyjne i wyprzedażowe.

Materiały do pobrania

Pobierz kartę produktu
  • ce

Dane techniczne

Numer katalogowy 369460-IVR
EAN 8712418388275
Waga (kg) 620,00
Długość, Szerokość, Wysokość (cm) 147 x 100 x 137
Stosunek procentowy pracy do odpoczynku na roboczogodzinę 100/0
Moc silnika (KM/kW) 60.0 KM / 45.0 kW
Typ silnika PM Synchroon motor
Napęd Napęd bezpośredni 1:1
Przyłącze spustu kondensatu (") 1 1/2"
Zbiornik na sprężone powietrze Nie
Pojemność zbiornika powietrza (l) Brak zbiornika powietrza
Wydajność na wyjściu (l/min) 6420
Ciśnienie maksymalne (bar) 10
Minimalna wydajność efektywna (l/min) 2310
Maksymalna wydajność efektywna (l/min) 6420
Minimalna wydajność efektywna (m³/h) 138.6
Maksymalna wydajność efektywna (m³/h) 385.2
Wydajność na wyjściu (m3/h) 385.2
Poziom głośności dB(A) 70
Typ wtyczki EU
Środek chłodniczy Powietrze
Ilość powietrza chłodzącego (m3/h) 6800
Przyłącze powietrza 1 1/2"
Minimalna temperatura otoczenia (°C) 0
Maksymalna temperatura otoczenia (°C) 45
Bezolejowy Nie
Pojemność zbiornika oleju (l) 18
Ilość stopni sprężania 1
Rozruch Inverter
Zasilanie 400 V / 50 Hz / 3 Ph
Chłodnica Nie
Zmienna prędkość (IVR) Tak
Minimalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 1180
Maksymalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 3100
Minimalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 8,1
Maksymalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 8,1

Opis kompresor śrubowy APS 60 IVR X 10 bar 60 KM/45 kW 2310-6420 l/minKompresor APS 60 IVR X


Nowoczesny kompresory śrubowy z innowacyjnym napędem bezpośrednim. Wynik naszych nieustannych nakładów na rozwój technologii. Kompresor charakteryzuje się wysoką energeooszczędnością oraz niezawodną jakością, która gwarantuje ciągłość pracy Twojego zakładu.

Napęd Bezpośredni "Direct Driven" 1:1


Innowacyjny napęd bezpośredni to znak rozpoznawczy serii APS X. Direct Driven w 100% przenosi moc silnika na układ sprężania. Brak elementów przełożenia napędu, jak koła, pasy klinowe czy przekładnie zębate, eliminuje straty mocy oraz konieczność cyklicznych wymian eksploatacyjnych tych elementów. Zastosowanie Napędu Bezpośredniego "Direct Driven" pozwoliło na stworzenie sztywnej i zwartej konstrukcji zintegrowanego silnika i modułu śrubowego co znacznie ograniczyło poziom drgań urządzenia. Zużycie energii przy napędzie bezpośrednim jest o ponad 4% niższe względem innych rozwiązań.

Jednostopniowy Moduł Śrubowy


Precyzyjnie wyprofilowane wirniki śrubowe typu "X" wraz z wtryskiem oleju stanowią wyjątkowo efektywną i energooszczędną jednostkę sprężającą. Asymetrycznie obracane wirniki o wydłużonej konstrukcji zazębiają się z najwyższą precyzją co wpływa na wyjątkową efektywność modułu.

Silnik Synchroniczny z Magnesami Trwałymi


Kompresor APS 60 IVR X wyposażyliśmy w jednostkę napędową PREMIUM o klasie sprawności energetycznej IE3 (zgodnie z normą IEC 60034-30-1, odpowiednik polskiej normy PN-EN 60034-30-1). Silnik cechuje się wysokim współczynnikiem mocy oraz niskim poziomem mocy rozproszeniowej. Posiada możliwość pracy w szerokim zakresie częstotliwości (od 1 do 200Hz), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w wersji z falownikiem. Wysoki moment obrotowy, odporność na obciążenia i temperaturę sprawiają, że silnik APS 60 IVR X jest wytrzymały i przeznaczony do pracy ciągłej. Zwarta i wspólna konstrukcja modułu śrubowego oraz silnika, pozwoliła nam wyeliminować łożyska w silniku, co w efekcie zmniejsza koszty przyszłych prac konserwacyjnych.

Nowoczesna generacja falowników IVR


Falowniki IVR zamontowane w kompresorze śrubowym APS 60 IVR X charakteryzują się niskim zużyciem energii oraz szerokim zakresem częstotliwości, który mogą osiągać. Wbudowane filtry przeciwzwrotne EMC gwarantują kompatybilność elektromagnetyczną bez względu na częstotliwość Zwarta obudowa oraz szczelne kanały wentylacyjne zabezpieczają falownik przed pyłem i wilgocią. Kompresor APS 60 IVR X pracuje w inteligentnym trybie zmiennoobrotowym, dostosowując obroty i zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania sprężonego powietrza. Razem z płynnym startem, pozwalają na 30% oszczędności energii elektrycznej względem kompresorów stałoobrotowych

Optymalne chłodzenie


System chłodzenia oleju oraz sprężonego powietrza został opracowany tak, aby utrzymać odpowiednią i stabilną temperaturę. Chłodnice dwukanałowe umieszczone są przy samej kracie wylotowej, aby nie dogrzewać wnętrza urządzenia oraz umożliwić optymalne odprowadzenie ciepła. Wentylator chłodniczy z precyzyjnie wyprofilowanymi łopatkami wymusza przepływ wyjątkowo dużej ilości powietrza chłodniczego. Silnik wentylatora sterowany jest przez panel kontrolny, który uruchamia wentylator tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Regulowany zakres temperatury minimalnej i maksymalnej wymusza pracę lub postój wentylatora, optymalizując tym samym zużycie energii dla procesu chłodzenia.

Panel sterowania MAM-6080/6090


Najwyższy standard kontroli i sterowania umożliwia Panel MAM-6080 i MAM-6090. Mikroprocesorowe sterowniki o najwyższych parametrach umożliwiają efektywną pracę kompresora zmiennobrotwego APS 60 IVR X. Szereg możliwości ustawień, bogaty zakres wskazywanych parametrów pracy oraz efektywna współpraca z falownikiem skutecznie optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7" umożliwia bezproblemową obsługę urządzenia. Kompresor APS 60 IVR X za dzięki panelowi sterowania pozwala na automatyczny restart po awarii lub zaniku napięcia w możliwie najkrótszym czasie. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na zdalne sterowanie i dostęp przez Internet, dając pełną kontrolę, błyskawiczną diagnozę oraz bezpieczeństwo Twojego zakładu. Dostęp do sterowania kompresorem można udostępnić również autoryzowanemu serwisowi, przekazując im fachową opiekę nad sprzętem. Panele sterowania MAM-6080 i MAM-6090 posiadają funkcję sterownika nadrzędnego i umożliwiają łączenie ze sobą kilku kompresorów, tworząc logiczny i energooszczędny układ urządzeń. W ramach sterowników MAM, można połączyć do 16 urządzeń.

Komunikacja


Port komunikacyjny RS485 w sterownikach MAM nie tylko pozwala na połączenie z komputerem, ale przede wszystkim umożliwia kontrolę i sterowanie falownikiem przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Komunikacja Modbus wykorzystywana jest także do zintegrowania kompresora z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład np. linii produkcyjnej. Dzięki temu wszystkie procesy i urządzenia mogą logicznie ze sobą współpracować. Jest to najpopularniejszy system komunikacji wykorzystywany w automatyce przemysłowej.

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kompresor śrubowy APS 60 IVR X 10 bar 60 KM/45 kW 2310-6420 l/min
Twoja ocena