Kompresor śrubowy APS 50 IVR X 10 bar 50 KM/37 kW 1370-5620 l/min

56 950,00 zł 70 048,50 zł
Brak w magazynie
Numer katalogowy
369450-IVR


mastercard comfino dotpay blik paypal
  • 60 dni na odstąpienie od umowy!
  • 98% klientów jest zadowolonych z wyboru produktów Airpress.

Zapisz się i odbierz 5% rabatu

Zapisz się już teraz do naszego comiesięcznego newslettera i otrzymaj jednorazowy kod rabatowy.

Rabat nie dotyczy produktów już przecenionych, takich jak produkty promocyjne i wyprzedażowe.

Materiały do pobrania

Pobierz kartę produktu
  • ce

Dane techniczne

Numer katalogowy 369450-IVR
EAN 08712418372366
Waga (kg) 610,00
Długość, Szerokość, Wysokość (cm) 147 x 100 x 137
Stosunek procentowy pracy do odpoczynku na roboczogodzinę 100/0
Moc silnika (KM/kW) 50.0 KM / 37.0 kW
Typ silnika PM Synchroon motor
Napęd Napęd bezpośredni 1:1
Osuszacz Nie
Zbiornik na sprężone powietrze Nie
Pojemność zbiornika powietrza (l) Brak zbiornika powietrza
Wydajność na wyjściu (l/min) 5500
Ciśnienie maksymalne (bar) 10
Minimalna wydajność efektywna (l/min) 1830
Maksymalna wydajność efektywna (l/min) 5500
Minimalna wydajność efektywna (m³/h) 109.8
Maksymalna wydajność efektywna (m³/h) 330
Wydajność na wyjściu (m3/h) 330
Poziom głośności dB(A) 83
Poziom głośności dB(A) (4 m) 63
Typ wtyczki EU
Środek chłodniczy Powietrze
Ilość powietrza chłodzącego (m3/h) 6800
Przyłącze powietrza 1 1/2"
Minimalna temperatura otoczenia (°C) 0
Maksymalna temperatura otoczenia (°C) 45
Bezolejowy Nie
Pojemność zbiornika oleju (l) 18
Ilość stopni sprężania 1
Rozruch Falownik
Zasilanie (V) 400 V / 50 Hz / 3 Ph
Chłodnica Nie
Zmienna prędkość (IVR) Tak
Minimalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 1000
Maksymalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 2700
Minimalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 7,8
Maksymalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 8,5

Opis kompresor śrubowy APS 50 IVR X 10 bar 50 KM/37 kW 1370-5620 l/minKompresor APS 50 IVR X


Nowoczesny kompresory śrubowy z innowacyjnym napędem bezpośrednim. Wynik naszych nieustannych nakładów na rozwój technologii. Podczas produkcji postawiliśmy na wysoką energooszczędnością oraz niezawodną jakość, która gwarantuje ciągłość pracy Twojego zakładu.


Napęd Bezpośredni "Direct Driven" 1:1


Seria APS X wyróżnia się na tle konkurencji innowacyjnym napędem bezpośrednim w technologii Direct Driven, który w 100% przenosi moc silnika na układ sprężania. Brak dodatkowych elementów przełożenia napędu, eliminuje straty mocy oraz konieczność ich cyklicznych wymian eksploatacyjnych. Zastosowanie Napędu Bezpośredniego "Direct Driven" pozwoliło na stworzenie sztywnej i zwartej konstrukcji zintegrowanego silnika i modułu śrubowego co znacznie ograniczyło poziom drgań urządzenia. Zużycie energii przy napędzie bezpośrednim jest o ponad 4% niższe względem innych rozwiązań.


Jednostopniowy Moduł Śrubowy


Precyzyjnie wyprofilowane wirniki śrubowe typu "X" wraz z wtryskiem oleju stanowią wyjątkowo efektywną i energooszczędną jednostkę sprężającą. Asymetrycznie obracane wirniki o wydłużonej konstrukcji zazębiają się z najwyższą precyzją co wpływa na wyjątkową sprawność modułu. Jednostopniowy moduł śrubowy zastosowany w kompresorze śrubowym APS 50 IVR X, spełnia wszystkie wymagania i gwarantuje ciągłość pracy.

Silnik Synchroniczny z Magnesami Trwałymi


Kompresor APS 50 IVR X wyposażony został w jednostkę napędową PREMIUM o klasie sprawności energetycznej IE3 (zgodnie z normą IEC 60034-30-1, odpowiednik polskiej normy PN-EN 60034-30-1). Cechy charakterystyczne tego silnika to wysoki współczynnik mocy oraz niski poziom mocy rozproszeniowej. Pracuje w szerokim zakresie częstotliwości (od 1 do 200Hz), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w wersji z falownikiem. Wysoki moment obrotowy, odporność na obciążenia i temperaturę sprawiają, że silnik APS 50 IVR X jest wytrzymały i przeznaczony do pracy ciągłej. Zwarta i wspólna konstrukcja modułu śrubowego oraz silnika, pozwoliła na wyeliminowanie łożysk w silniku, co w efekcie zmniejsza koszty przyszłych prac konserwacyjnych.

Nowoczesna generacja falowników IVR


Falowniki IVR zamontowane w kompresorze śrubowym APS 50 IVR X charakteryzują się niskim zużyciem energii oraz szerokim zakresem częstotliwości, który mogą osiągać. Kompatybilność elektromagnetyczną (bez względu na częstotliwość) gwarantują wbudowane filtry EMC Zwarta obudowa oraz szczelne kanały wentylacyjne zabezpieczają falownik przed pyłem i wilgocią. Kompresor APS 50 IVR X pracuje w inteligentnym trybie zmiennoobrotowym, dzięki czemu może dostosować obroty i zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania w sprężone powietrze. Zastosowanie płynnego startu, pozwala na osiągnięcie 30% oszczędności energii elektrycznej względem kompresorów stałoobrotowych

Optymalne chłodzenie


System chłodzenia oleju oraz sprężonego powietrza został opracowany tak, aby utrzymać odpowiednią i stabilną temperaturę. Chłodnice dwukanałowe w kompresorze APS 50 IVR X umieszczone są przy samej kracie wylotowej, aby nie dogrzewać wnętrza urządzenia oraz umożliwić optymalne odprowadzenie ciepła. Wentylator chłodniczy posiada precyzyjnie wyprofilowane łopatki przez co wymusza przepływ wyjątkowo dużej ilości powietrza chłodniczego. Sterowanie silnikiem wentylatora obsługiwane jest przez panel kontrolny, który uruchamia wentylator tylko w koniecznych momentach. Regulowany zakres temperatury minimalnej i maksymalnej wymusza pracę lub postój wentylatora, optymalizując tym samym zużycie energii dla procesu chłodzenia.

Panel sterowania MAM-6080/6090


Najwyższy standard kontroli i sterowania umożliwia Panel MAM-6080 i MAM-6090. Mikroprocesorowe sterowniki o najwyższych parametrach dbają o efektywną pracę kompresora zmiennobrotowego APS 50 IVR X. Szereg możliwości ustawień, bogaty zakres wskazywanych parametrów pracy oraz efektywna współpraca z falownikiem skutecznie optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7" umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Kompresor APS 50 IVR X dzięki panelowi sterowania umożliwia automatyczny restart po awarii lub zaniku napięcia w możliwie najkrótszym czasie. Wbudowany moduł Wi-Fi oferuje zdalne sterowanie i dostęp przez Internet, dając pełną kontrolę, błyskawiczną diagnozę oraz bezpieczeństwo Twojego zakładu. Dostępu do sterowania kompresorem można udzielić również autoryzowanemu serwisowi, przekazując im fachową opiekę nad sprzętem. Panele sterowania MAM-6080 i MAM-6090 posiadają funkcję sterownika nadrzędnego i umożliwiają łączenie ze sobą kilku kompresorów, tworząc logiczny i energooszczędny układ urządzeń. W ramach sterowników MAM, można połączyć do 16 urządzeń.

Komunikacja


Port komunikacyjny RS485 w sterownikach MAM nie tylko pozwala na połączenie z komputerem, ale przede wszystkim umożliwia kontrolę i sterowanie falownikiem przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Komunikacja Modbus wykorzystywana jest także do zintegrowania kompresora z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład np. linii produkcyjnej. Dzięki temu wszystkie procesy i urządzenia mogą logicznie ze sobą współpracować. Jest to najpopularniejszy system komunikacji wykorzystywany w automatyce przemysłowej.

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kompresor śrubowy APS 50 IVR X 10 bar 50 KM/37 kW 1370-5620 l/min
Twoja ocena