Kompresor śrubowy APS 40 2IVR X 10 bar 40 KM/30 kW 1850-4700 l/min

58 425,00 zł 47 500,00 zł
W magazynie
Tylko 1 pozostał
Numer katalogowy
369440-2IVR
Darmowa dostawa

mastercard comfino dotpay blik paypal
  • Darmowa dostawa, przy zamówieniach powyżej 225 zł.
  • 60 dni na odstąpienie od umowy!
  • 98% klientów jest zadowolonych z wyboru produktów Airpress.
  • Airpress zapewnia wysyłkę towaru z własnego magazynu!
  • Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami: 61 652 57 00.
  • 60 lat doświadczenia na rynku pneumatycznym!

Zapisz się i odbierz 5% rabatu

Zapisz się już teraz do naszego comiesięcznego newslettera i otrzymaj jednorazowy kod rabatowy w wysokości 5%, który możesz wykorzystać przy następnym zakupie online.
Rabat nie dotyczy produktów już przecenionych, takich jak produkty promocyjne i wyprzedażowe.

Materiały do pobrania

Pobierz kartę produktu
  • ce

Dane techniczne

Numer katalogowy 369440-2IVR
EAN 08712418372304
Waga (kg) 670,00
Długość, Szerokość, Wysokość (cm) 135 x 100 x 152
Stosunek procentowy pracy do odpoczynku na roboczogodzinę 100/0
Moc silnika (KM/kW) 40.0 KM / 30.0 kW
Typ silnika PM Synchroon motor
Napęd Napęd bezpośredni 1:1
Zbiornik na sprężone powietrze Nie
Pojemność zbiornika powietrza (l) Brak zbiornika powietrza
Wydajność (l/min) 5300
Wydajność na wyjściu (l/min) 4700
Ciśnienie maksymalne (bar) 10
Minimalna wydajność efektywna (l/min) 1850
Minimalna wydajność efektywna (m³/h) 111
Wydajność na wyjściu (m3/h) 282
Poziom głośności dB(A) 68
Ciśnienie włączenia (bar) 10
Typ wtyczki EU
Środek chłodniczy Powietrze
Ilość powietrza chłodzącego (m3/h) 6800
Przyłącze powietrza 1 1/4"
Minimalna temperatura otoczenia (°C) 0
Maksymalna temperatura otoczenia (°C) 45
Bezolejowy Nie
Pojemność zbiornika oleju (l) 23
Ilość stopni sprężania 2
Rozruch Inverter
Zasilanie 400 V / 50 Hz / 3 Ph
Chłodnica Nie
Zmienna prędkość (IVR) Tak
Minimalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 820
Minimalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 7,3
Maksymalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 8,4

Opis kompresor śrubowy APS 40 2IVR X 10 bar 40 KM/30 kW 1850-4700 l/minKompresor APS 40 X 2-Stage IVR


Podwójnie innowacyjny. Ekonomiczny i energooszczędny kompresory śrubowy z innowacyjnym, dwustopniowym napędem bezpośrednim. Skupiliśmy się na zaprojektowaniu kompresora, który znacznie ograniczy pobór energii elektrycznej oraz zapewni doskonałą jakość i ciągłość pracy Twojego zakładu. Dbamy o Twoją wygodę, dlatego kompresory serii APS X są intuicyjne w obsłudze i bezproblemowe w codziennej, profesjonalnej pracy.

Napęd Bezpośredni "Direct Driven" 1:1


W kompresorze APS 40 X 2-Stage IVR zastosowaliśmy innowacyjny napęd “Direct Driven”, który pozwala w 100% przenieść moc silnika na układ sprężania.To nasza zdecydowana przewaga konkurencyjna, która wyróżnia serię kompresorów APS X. Napęd Bezpośredni oznacza wyeliminowanie dodatkowych elementów przełożenia, takich jak: koła czy paski klinowe, co w efekcie ogranicza straty mocy oraz konieczność ich cyklicznych wymian eksploatacyjnych. Zastosowanie Napędu Bezpośredniego "Direct Driven" wpłynęło na zwiększenie sztywności konstrukcji zintegrowanego silnika i modułu śrubowego, co bardzo mocno ograniczyło poziom drgań kompresora. Dzięki innowacyjnemu napędowi bezpośredniemu, zużycie energii elektrycznej jest o ponad 4% niższe względem innych rozwiązań.

Dwustopniowy Moduł Śrubowy


Dwustopniowe bloki śrubowe to najbardziej innowacyjna technologia w dziedzinie sprężania. Dwa moduły, zintegrowane z sobą, stanowią jeden system sprężania, rozłożony na dwa etapy. Stosunek ciśnień 3:1 pomiędzy stopniem 1 i 2, minimalizuje powrót kompresji, co wpływa na zwiększenie wydajności. Cały proces sprężania w dwóch etapach jest procesem izotermicznym i sprawia, że wydajność, a co za tym idzie - oszczędność wynosi nawet 15% w stosunku do klasycznego, jednostopniowego sprężania.

Silniki Synchroniczny z Magnesami Trwałymi


Kompresor APS 40 X 2-Stage IVR wyposażony został w jednostkę napędową o klasie sprawności energetycznej IE3 (zgodnie z normą IEC 60034-30-1, odpowiednik polskiej normy PN-EN 60034-30-1) - Klasa Premium. Silnik charakteryzuje się wysokim współczynnikiem mocy oraz niskim poziomem mocy rozproszeniowej. Posiadają możliwość pracy w szerokim zakresie częstotliwości (od 1 do 200Hz), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w wersji z falownikiem. Wysoki moment obrotowy, odporność na obciążenia i temperaturę sprawiają, że silnik APS 40 X 2-Stage IVR jest bardzo wytrzymały i dedykowany do pracy ciągłej. Wspólna konstrukcja modułu śrubowego oraz silnika, doprowadziła do braku potrzeby wykorzystania łożysk w silniku, co pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów przyszłych prac konserwacyjnych.

Nowoczesna generacja falowników IVR


Falowniki IVR zamontowane w kompresorze śrubowym APS 40 X 2-Stage IVR cechują się niskim zużyciem energii oraz szerokim zakresem częstotliwości, który osiągają. Kompatybilność elektromagnetyczną (bez względu na częstotliwość) gwarantują wbudowane filtry przeciwzwrotne EMC Zwarta obudowa oraz szczelne kanały wentylacyjne zabezpieczają falownik przed dostaniem się pyłu i wilgoci. Kompresor APS 40 X 2-Stage IVR pracuje w trybie zmiennoobrotowym, inteligentnie sterowanym, dzięki czemu dopasowuje obroty i zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania w sprężone powietrze. Zastosowanie płynnego rozruchu (Gwiazda-Trójkąt), pozwoli Ci osiągnąć 30% oszczędności energii elektrycznej względem kompresorów stałoobrotowych

Optymalne chłodzenie


System chłodzenia oleju oraz sprężonego powietrza idealnie spełnia swoje zadanie polegające na utrzymaniu odpowiedniej i stabilnej temperaturę. Chłodnice dwukanałowe w kompresorze APS 40 X 2-Stage IVR umieszczone są bezpośrednio przy kracie wylotowej, aby nie ogrzewać wnętrza urządzenia, a także umożliwić optymalne odprowadzenie ciepła oraz późniejszy odzysk. Wentylator posiada precyzyjnie wyprofilowane łopatki, przez co wymusza przepływ dużej ilości powietrza chłodzącego. Silnik wentylatora obsługiwany jest przez panel kontrolny, który uruchamia wentylator tylko w niezbędnych momentach. Regulowany zakres temperatury minimalnej i maksymalnej wymusza pracę lub postój wentylatora, optymalizując tym samym zużycie energii dla procesu chłodzenia. Inteligentna energooszczędność jest dla nas na pierwszym miejscu.

Panel sterowania MAM-6080/6090


Intuicyjny i przemyślany. Najwyższy standard kontroli i sterowania urządzeniem umożliwia Panel MAM-6080 i MAM-6090. Mikroprocesorowe sterowniki o najwyższych parametrach dbają o efektywną pracę kompresora zmiennobrotowego APS 40 X 2-Stage IVR. Łatwy dostęp do ustawień, bogaty zakres wskazywanych parametrów pracy oraz efektywna współpraca z falownikiem skutecznie optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7" (największy na rynku) umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Kompresor APS 40 X 2-Stage IVR dzięki panelowi sterowania umożliwia automatyczny restart urządzenia po awarii lub zaniku napięcia, w możliwie najkrótszym czasie.

Moduł WI-Fi


Wbudowany moduł Wi-Fi daje możliwość zdalnego sterowania kompresorem za pomocą urządzeń mobilnych (Android). Dzięki temu otrzymujesz szybki i wygodny dostęp do kontroli parametrów, statusu kompresora, ciągłego podglądu aktualnej z każdego miejsca na świecie.

Platforma internetowa PLOT


Wykorzystujemy nowoczesną platformę PLOT. Umożliwia ona pełną kontrolę, błyskawiczną diagnozę oraz bezpieczeństwo Twojego zakładu. Opcjonalnie, zdalnego dostępu do kompresora można udzielić autoryzowanemu serwisowi Airpress, przkazując mu fachową i kompleksową opiekę nad sprzętem.

MAM NET - Multilogic


Panele sterowania MAM-6080 i MAM-6090 posiadają funkcję sterownika nadrzędnego i umożliwiają łączenie ze sobą kilku kompresorów, tworząc logiczny i energooszczędny układ urządzeń. W ramach sterowników MAM z komunikacją można połączyć do 16 urządzeń.

Komunikacja


Port komunikacyjny RS485 w sterownikach MAM nie tylko pozwala na połączenie z komputerem, ale przede wszystkim umożliwia kontrolę i sterowanie falownikiem przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Komunikacja Modbus wykorzystywana jest także do zintegrowania kompresora z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład np. linii produkcyjnej. Dzięki temu wszystkie procesy i urządzenia mogą logicznie ze sobą współpracować. Jest to najpopularniejszy system komunikacji wykorzystywany w automatyce przemysłowej.

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kompresor śrubowy APS 40 2IVR X 10 bar 40 KM/30 kW 1850-4700 l/min
Twoja ocena