Kompresor śrubowy APS 40 IVR X 10 bar 40 KM/30 kW 1050-4240 l/min

47 662,50 zł 38 750,00 zł
W magazynie
Tylko 1 pozostał
Numer katalogowy
369440-IVR
Darmowa dostawa

mastercard comfino dotpay blik paypal
  • Darmowa dostawa, przy zamówieniach powyżej 225 zł.
  • 60 dni na odstąpienie od umowy!
  • 98% klientów jest zadowolonych z wyboru produktów Airpress.
  • Airpress zapewnia wysyłkę towaru z własnego magazynu!
  • Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami: 61 652 57 00.
  • 60 lat doświadczenia na rynku pneumatycznym!

Zapisz się i odbierz 5% rabatu

Zapisz się już teraz do naszego comiesięcznego newslettera i otrzymaj jednorazowy kod rabatowy w wysokości 5%, który możesz wykorzystać przy następnym zakupie online.
Rabat nie dotyczy produktów już przecenionych, takich jak produkty promocyjne i wyprzedażowe.

Materiały do pobrania

Pobierz kartę produktu
  • ce

Dane techniczne

Numer katalogowy 369440-IVR
EAN 08712418372359
Waga (kg) 550,00
Długość, Szerokość, Wysokość (cm) 130 x 95 x 136
Stosunek procentowy pracy do odpoczynku na roboczogodzinę 100/0
Moc silnika (KM/kW) 40.0 KM / 30.0 kW
Typ silnika PM Synchroon motor
Napęd Napęd bezpośredni 1:1
Zbiornik na sprężone powietrze Nie
Pojemność zbiornika powietrza (l) Brak zbiornika powietrza
Wydajność na wyjściu (l/min) 4300
Ciśnienie maksymalne (bar) 10
Minimalna wydajność efektywna (l/min) 1100
Maksymalna wydajność efektywna (l/min) 4300
Minimalna wydajność efektywna (m³/h) 66
Maksymalna wydajność efektywna (m³/h) 258
Wydajność na wyjściu (m3/h) 258
Poziom głośności dB(A) 70
Typ wtyczki EU
Środek chłodniczy Powietrze
Ilość powietrza chłodzącego (m3/h) 8000
Przyłącze powietrza 1 1/4"
Minimalna temperatura otoczenia (°C) 0
Maksymalna temperatura otoczenia (°C) 45
Bezolejowy Nie
Pojemność zbiornika oleju (l) 15
Ilość stopni sprężania 1
Rozruch Inverter
Zasilanie 400 V / 50 Hz / 3 Ph
Chłodnica Nie
Zmienna prędkość (IVR) Tak
Minimalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 820
Maksymalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 2200
Minimalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 8,65
Maksymalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 12,6

Opis kompresor śrubowy APS 40 IVR X 10 bar 40 KM/30 kW 1050-4240 l/minKompresor APS 40 IVR X


Nowoczesny i energooszczędny kompresory śrubowy z innowacyjnym napędem bezpośrednim. Efekt naszych nieustannych nakładów na rozwój technologii. Podczas produkcji postawiliśmy na wysoką optymalizację poboru energii elektrycznej oraz doskonałą jakość, która gwarantuje ciągłość pracy Twojego zakładu.

Napęd Bezpośredni "Direct Driven" 1:1


Seria APS X wyróżnia się innowacyjnym napędem bezpośrednim w technologii Direct Driven, który w 100% przenosi moc silnika na układ sprężania. Wyeliminowanie dodatkowych elementów przełożenia napędu, takich jak: koła czy paski klinowe, eliminuje straty mocy oraz konieczność ich cyklicznych wymian eksploatacyjnych. Zastosowanie Napędu Bezpośredniego "Direct Driven" pozwoliło na stworzenie sztywnej i zwartej konstrukcji zintegrowanego silnika i modułu śrubowego, co korzystnie wpłynęło na ograniczenie poziomu drgań sprężarki. Zużycie energii elektrycznej dzięki zastosowaniu napędu bezpośredniego jest o ponad 4% niższe względem innych rozwiązań.

Jednostopniowy Moduł Śrubowy


Zastosowane tutaj wirniki śrubowe typu "X" wraz z wtryskiem oleju stanowią wyjątkowo efektywną i energooszczędną jednostkę sprężającą. Asymetrycznie obracające się wirniki o wydłużonej konstrukcji, zazębiają się z najwyższą precyzją, co wpływa na wyjątkową sprawność modułu. Jednostopniowy moduł śrubowy zastosowany w kompresorze śrubowym APS 40 IVR X, spełni Twoje oczekiwania i zapewni bezproblemową pracę Twojego zakładu.

Silnik Synchroniczny z Magnesami Trwałymi


Kompresor APS 40 IVR X wyposażony został w jednostkę napędową PREMIUM o klasie sprawności energetycznej IE3 (zgodnie z normą IEC 60034-30-1, odpowiednik polskiej normy PN-EN 60034-30-1). Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem mocy oraz niski poziom mocy rozproszeniowej. Silnik pracuje w szerokim zakresie częstotliwości (od 1 do 200Hz), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w wersji z falownikiem. Wysoki moment obrotowy, odporność na obciążenia i temperaturę sprawiają, że silnik APS 40 IVR X jest wytrzymały i przeznaczony do pracy ciągłej. Połączona konstrukcja modułu śrubowego oraz silnika, umożliwiła wyeliminowanie łożysk w silniku, co w rezultacie zmniejsza koszty przyszłych prac konserwacyjnych.

Nowoczesna generacja falowników IVR


Falowniki IVR zamontowane w kompresorze śrubowym APS 40 IVR X cechują się niskim zużyciem energii oraz szerokim zakresem częstotliwości, który mogą osiągać. Kompatybilność elektromagnetyczną (bez względu na częstotliwość) gwarantują wbudowane filtry przeciw zwrotne EMC Zwarta obudowa oraz szczelne kanały wentylacyjne zabezpieczają falownik przed dopływem pyłu i wilgoci. Kompresor APS 40 IVR X pracuje w inteligentnym trybie zmiennoobrotowym, dzięki czemu dostosowuje obroty i zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania w sprężone powietrze. Zastosowanie płynnego startu, pozwoliło osiągnąć 30% oszczędności energii elektrycznej względem kompresorów stałoobrotowych

Optymalne chłodzenie


System chłodzenia oleju oraz sprężonego powietrza został opracowany tak, aby utrzymać odpowiednią i stabilną temperaturę. Chłodnice dwukanałowe w kompresorze APS 40 IVR X umieszczone są przy samej kracie wylotowej, aby nie ogrzewać wnętrza urządzenia, a także umożliwić optymalne odprowadzenie ciepła. Wentylator chłodnicy posiada precyzyjnie wyprofilowane łopatki przez co wymusza przepływ wyjątkowo dużej ilości powietrza chłodzącego. Sterowanie silnikiem wentylatora obsługiwane jest przez panel kontrolny, który uruchamia wentylator tylko w koniecznych momentach. Regulowany zakres temperatury minimalnej i maksymalnej wymusza pracę lub postój wentylatora, optymalizując tym samym zużycie energii dla procesu chłodzenia. Energooszczędność jest dla nas na pierwszym miejscu.

Panel sterowania MAM-6080/6090


Najwyższy standard kontroli i sterowania urządzeniem umożliwia Panel MAM-6080 i MAM-6090. Mikroprocesorowe sterowniki o najwyższych parametrach dbają o efektywną pracę kompresora zmiennobrotowego APS 40 IVR X. Mnogość ustawień, bogaty zakres wskazywanych parametrów pracy oraz efektywna współpraca z falownikiem skutecznie optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7" umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Kompresor APS 40 IVR X dzięki panelowi sterowania umożliwia automatyczny restart po awarii lub zaniku napięcia w możliwie najkrótszym czasie, eliminując tym samym kosztowne przestoje w Twojej firmie. Wbudowany moduł Wi-Fi oferuje zdalne sterowanie i dostęp przez Internet, dając pełną kontrolę, błyskawiczną diagnozę oraz bezpieczeństwo Twojego zakładu. Dostępu do sterowania kompresorem można udzielić również autoryzowanemu serwisowi, przekazując im fachową opiekę nad sprzętem. Panele sterowania MAM-6080 i MAM-6090 posiadają funkcję sterownika nadrzędnego i umożliwiają łączenie ze sobą kilku kompresorów, tworząc logiczny i energooszczędny układ urządzeń. W ramach sterowników MAM, można połączyć do 16 urządzeń.


Komunikacja


Port komunikacyjny RS485 w sterownikach MAM nie tylko pozwala na połączenie z komputerem, ale przede wszystkim umożliwia kontrolę i sterowanie falownikiem przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Komunikacja Modbus RTU wykorzystywana jest także do zintegrowania pracy kompresora z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład np. linii produkcyjnej. Dzięki temu wszystkie procesy i urządzenia mogą logicznie ze sobą współpracować. Jest to najpopularniejszy system komunikacji wykorzystywany w automatyce przemysłowej.

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kompresor śrubowy APS 40 IVR X 10 bar 40 KM/30 kW 1050-4240 l/min
Twoja ocena