Kompresor śrubowy APS 30 IVR X 10 bar 30 KM/22 kW 730-2950 l/min

40 800,00 zł 50 184,00 zł
Darmowa dostawa
W magazynie
Tylko 6 pozostał
Numer katalogowy
369430-IVR


mastercard comfino dotpay blik paypal
  • 60 dni na odstąpienie od umowy!
  • 98% klientów jest zadowolonych z wyboru produktów Airpress.

Zapisz się i odbierz 5% rabatu

Zapisz się już teraz do naszego comiesięcznego newslettera i otrzymaj jednorazowy kod rabatowy.

Rabat nie dotyczy produktów już przecenionych, takich jak produkty promocyjne i wyprzedażowe.

Materiały do pobrania

Pobierz kartę produktu
  • ce
  • gs-sud

Dane techniczne

Numer katalogowy 369430-IVR
EAN 08712418367775
Waga (kg) 430,00
Długość, Szerokość, Wysokość (cm) 130 x 88 x 118.5
Stosunek procentowy pracy do odpoczynku na roboczogodzinę 100/0
Moc silnika (KM/kW) 30.0 KM / 22.0 kW
Klasa energetyczna silnika IE3
Typ silnika PM Synchroon motor
Klasa ochrony silnika IP55
Napęd Napęd bezpośredni 1:1
Panel kontrolny MAM-6080
Osuszacz Nie
Zbiornik na sprężone powietrze Nie
Pojemność zbiornika powietrza (l) Brak zbiornika powietrza
Zbiornik galwanizowany Nie
Ciśnienie maksymalne (bar) 10
Minimalna wydajność efektywna (l/min) 750
Maksymalna wydajność efektywna (l/min) 2990
Minimalna wydajność efektywna (m³/h) 45
Maksymalna wydajność efektywna (m³/h) 179.4
Poziom głośności dB(A) 66
Poziom głośności dB(A) (4 m) 46
Ciśnienie włączenia (bar) 6
Typ wtyczki EU
Ilość powietrza chłodzącego (m3/h) 5600
Główne przyłącze powietrza (") 1 1/4
Minimalna temperatura otoczenia (°C) 10
Maksymalna temperatura otoczenia (°C) 45
Bezolejowy Nie
Pojemność zbiornika oleju (l) 15
Ilość stopni sprężania 1
Rozruch Falownik
Zasilanie (V) 400 V / 50 Hz / 3 Ph
Zmienna prędkość (IVR) Tak
Minimalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 1000
Maksymalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 2700
Minimalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 8.36
Maksymalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 12.02

Opis kompresor śrubowy APS 30 IVR X 10 bar 30 KM/22 kW 730-2950 l/minKompresor APS 30 IVR X


Wydajny i energooszczędny kompresory śrubowy z innowacyjnym napędem bezpośrednim. Kompresor ten jest efektem naszych nieustannych nakładów na rozwój technologii. Podczas produkcji postawiliśmy na wysoką optymalizację poboru energii elektrycznej oraz doskonałą jakość, która gwarantuje ciągłość pracy Twojego zakładu.

Napęd Bezpośredni "Direct Driven" 1:1


Innowacyjny napęd bezpośredni “Direct Driven”, który w 100% przenosi moc silnika na układ sprężania jest cechą wyróżniającą kompresorów serii APS X. Wyeliminowanie dodatkowych elementów przełożenia napędu, takich jak: koła czy paski klinowe, ograniczyło straty mocy oraz konieczność ich cyklicznych wymian eksploatacyjnych. Zastosowanie Napędu Bezpośredniego "Direct Driven" pozwoliło na stworzenie sztywnej i zwartej konstrukcji zintegrowanego silnika i modułu śrubowego, co w dużym stopniu ograniczyło poziom drgań kompresora. Zużycie energii elektrycznej dzięki zastosowaniu napędu bezpośredniego jest o ponad 4% niższe względem innych rozwiązań.

Jednostopniowy Moduł Śrubowy


Wirniki śrubowe typu "X" wraz z wtryskiem oleju stanowią wyjątkowo efektywną i energooszczędną jednostkę sprężającą. Asymetrycznie obracające się wirniki o wydłużonej konstrukcji, zazębiają się z najwyższą precyzją, co wpływa na doskonałą sprawność modułu. Jednostopniowy moduł śrubowy zastosowany w kompresorze śrubowym APS 30 IVR X, zagwarantuje Ci bezproblemową pracę Twojego zakładu..

Silnik Synchroniczny z Magnesami Trwałymi


Kompresor APS 30 IVR X wyposażony został w jednostkę napędową o klasie sprawności energetycznej IE3 (zgodnie z normą IEC 60034-30-1, odpowiednik polskiej normy PN-EN 60034-30-1) - Klasa Premium. Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem mocy oraz niski poziomem mocy rozproszeniowej. Silnik posiada możliwość pracy w szerokim zakresie częstotliwości (od 1 do 200Hz), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w wersji z falownikiem. Wysoki moment obrotowy, odporność na obciążenia i temperaturę sprawiają, że silnik APS 30 IVR X jest wytrzymały i przeznaczony do pracy ciągłej. Połączona konstrukcja modułu śrubowego oraz silnika, umożliwiła wyeliminowanie łożysk w silniku, co w rezultacie zmniejsza koszty przyszłych prac konserwacyjnych.

Nowoczesna generacja falowników IVR


Falowniki IVR zamontowane w kompresorze śrubowym APS 30 IVR X cechują się niskim zużyciem energii oraz szerokim zakresem częstotliwości, który mogą osiągać. Kompatybilność elektromagnetyczną (bez względu na częstotliwość) gwarantują wbudowane filtry przeciw zwrotne EMC Zwarta obudowa oraz szczelne kanały wentylacyjne zabezpieczają falownik przed dopływem pyłu i wilgoci. Kompresor APS 30 IVR X pracuje w inteligentnie sterowanym trybie zmiennoobrotowym, dzięki czemu dostosowuje obroty i zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania w sprężone powietrze. Zastosowanie płynnego rozruchu, pozwoliło osiągnąć 30% oszczędności energii elektrycznej względem kompresorów stałoobrotowych

Optymalne chłodzenie


System chłodzenia oleju oraz sprężonego powietrza został opracowany tak, aby utrzymać odpowiednią i stabilną temperaturę. Chłodnice dwukanałowe w kompresorze APS 30 IVR X umieszczone są przy samej kracie wylotowej, aby nie ogrzewać wnętrza urządzenia, a także umożliwić optymalne odprowadzenie ciepła. Wentylator chłodnicy posiada precyzyjnie wyprofilowane łopatki przez co wymusza przepływ wyjątkowo dużej ilości powietrza chłodzącego. Silnik wentylatora obsługiwany jest przez panel kontrolny, który uruchamia wentylator tylko w niezbędnych momentach. Regulowany zakres temperatury minimalnej i maksymalnej wymusza pracę lub postój wentylatora, optymalizując tym samym zużycie energii dla procesu chłodzenia. Energooszczędność jest dla nas na pierwszym miejscu.

Panel sterowania MAM-6080/6090


Najwyższy standard kontroli i sterowania urządzeniem umożliwia Panel MAM-6080 i MAM-6090. Mikroprocesorowe sterowniki o najwyższych parametrach dbają o efektywną pracę kompresora zmiennobrotowego APS 30 IVR X. Łatwy dostęp do ustawień, bogaty zakres wskazywanych parametrów pracy oraz efektywna współpraca z falownikiem skutecznie optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7" umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Kompresor APS 30 IVR X za pomocą panelu sterowania umożliwia automatyczny restart po awarii lub zaniku napięcia, w możliwie najkrótszym czasie, eliminując tym samym kosztowne przestoje w Twojej firmie. Wbudowany moduł Wi-Fi oferuje zdalne sterowanie i dostęp przez Internet (również poprzez aplikację w telefonie), dając pełną kontrolę, błyskawiczną diagnozę oraz bezpieczeństwo Twojego zakładu. Dostępu do sterowania kompresorem można udzielić również autoryzowanemu serwisowi, przekazując im fachową opiekę nad sprzętem. Panele sterowania MAM-6080 i MAM-6090 posiadają funkcję sterownika nadrzędnego i umożliwiają łączenie ze sobą kilku kompresorów, tworząc logiczny i energooszczędny układ urządzeń. W ramach sterowników MAM, można połączyć do 16 urządzeń.


Komunikacja


Port komunikacyjny RS485 w sterownikach MAM pozwala nie tylko na połączenie z komputerem, ale przede wszystkim umożliwia kontrolę i sterowanie falownikiem przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Komunikacja Modbus RTU wykorzystywana jest również do zintegrowania pracy kompresora z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład np. linii produkcyjnej. Dzięki temu wszystkie procesy i urządzenia mogą logicznie ze sobą współpracować. Jest to najpopularniejszy system komunikacji wykorzystywany w automatyce przemysłowej.

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kompresor śrubowy APS 30 IVR X 10 bar 30 KM/22 kW 730-2950 l/min
Twoja ocena