Kompresor śrubowy APS 20 IVR X 10 bar 20 KM/15 kW 410-1870 l/min

30 688,50 zł 24 950,00 zł
W magazynie
Numer katalogowy
369420-IVR
Darmowa dostawa

mastercard comfino dotpay blik paypal
  • Darmowa dostawa, przy zamówieniach powyżej 225 zł.
  • 60 dni na odstąpienie od umowy!
  • 98% klientów jest zadowolonych z wyboru produktów Airpress.
  • Airpress zapewnia wysyłkę towaru z własnego magazynu!
  • Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami: 61 652 57 00.
  • 60 lat doświadczenia na rynku pneumatycznym!

Zapisz się i odbierz 5% rabatu

Zapisz się już teraz do naszego comiesięcznego newslettera i otrzymaj jednorazowy kod rabatowy w wysokości 5%, który możesz wykorzystać przy następnym zakupie online.
Rabat nie dotyczy produktów już przecenionych, takich jak produkty promocyjne i wyprzedażowe.

Materiały do pobrania

Pobierz kartę produktu
  • ce

Dane techniczne

Numer katalogowy 369420-IVR
EAN 08712418367072
Waga (kg) 320,00
Długość, Szerokość, Wysokość (cm) 112 x 82 x 115
Stosunek procentowy pracy do odpoczynku na roboczogodzinę 100/0
Moc silnika (KM/kW) 20.0 KM / 15.0 kW
Typ silnika PM Synchroon motor
Napęd Napęd bezpośredni 1:1
Zbiornik na sprężone powietrze Nie
Pojemność zbiornika powietrza (l) Brak zbiornika powietrza
Wydajność na wyjściu (l/min) 1890
Ciśnienie maksymalne (bar) 10
Minimalna wydajność efektywna (l/min) 650
Maksymalna wydajność efektywna (l/min) 1890
Minimalna wydajność efektywna (m³/h) 39
Maksymalna wydajność efektywna (m³/h) 113.4
Wydajność na wyjściu (m3/h) 113.4
Poziom głośności dB(A) 63
Typ wtyczki EU
Środek chłodniczy Powietrze
Ilość powietrza chłodzącego (m3/h) 5400
Przyłącze powietrza 3/4"
Minimalna temperatura otoczenia (°C) 0
Maksymalna temperatura otoczenia (°C) 45
Bezolejowy Nie
Pojemność zbiornika oleju (l) 10
Ilość stopni sprężania 1
Rozruch Inverter
Zasilanie 400 V / 50 Hz / 3 Ph
Chłodnica Nie
Zmienna prędkość (IVR) Tak
Minimalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 1220
Maksymalna prędkość obrotowa (obr/Hz) 2700
Minimalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 9,3
Maksymalne zużycie energii 10 bar (kW/m3/h) 11,8

Opis kompresor śrubowy APS 20 IVR X 10 bar 20 KM/15 kW 410-1870 l/minKompresor APS 20 IVR X


Wydajny i energooszczędny kompresory śrubowy z innowacyjnym napędem bezpośrednim. Kompresor ten jest wynikiem naszych ciągłych nakładów na rozwój technologii. Podczas produkcji postawiliśmy na zminimalizowanie poboru energii elektrycznej oraz doskonałą jakość, która gwarantuje ciągłość pracy Twojego zakładu.

Napęd Bezpośredni "Direct Driven" 1:1


Zastosowanie innowacyjnego napędu “Direct Driven”, pozwoliło w 100% przenieść moc silnika na układ sprężania.To główna cechą wyróżniającą kompresorów serii APS X. Brak dodatkowych elementów przełożenia napędu, takich jak: koła czy paski klinowe, ogranicza straty mocy oraz konieczność ich cyklicznych wymian eksploatacyjnych. Wykorzystanie Napędu Bezpośredniego "Direct Driven" umożliwiło stworzenie sztywnej i zwartej konstrukcji zintegrowanego silnika i modułu śrubowego, co w dużym stopniu ograniczyło poziom drgań kompresora. Dzięki zastosowaniu napędu bezpośredniego, zużycie energii elektrycznej jest o ponad 4% niższe względem innych rozwiązań.

Jednostopniowy Moduł Śrubowy


Precyzyjnie wyprofilowane wirniki śrubowe typu "X" wraz z wtryskiem oleju, stanowią wyjątkowo efektywną i energooszczędną jednostkę sprężającą. Asymetrycznie obracające się wirniki o wydłużonej konstrukcji, zazębiają się z najwyższą dokładnością, co podnosi końcową sprawność modułu. Jednostopniowy moduł śrubowy zastosowany w kompresorze śrubowym APS 20 IVR X, zagwarantuje Ci ciągłość pracy Twojego zakładu.

Silnik Synchroniczny z Magnesami Trwałymi


Kompresor APS 20 IVR X wyposażony został w jednostkę napędową o klasie sprawności energetycznej IE3 (zgodnie z normą IEC 60034-30-1, odpowiednik polskiej normy PN-EN 60034-30-1) - Klasa Premium. Silnik charakteryzuje się wysokim współczynnikiem mocy oraz niskim poziomem mocy rozproszeniowej. Posiada możliwość pracy w szerokim zakresie częstotliwości (od 1 do 200Hz), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w wersji z falownikiem. Wysoki moment obrotowy, odporność na obciążenia i temperaturę sprawiają, że silnik APS 20 IVR X jest wytrzymały i przeznaczony do pracy ciągłej. Połączona konstrukcja modułu śrubowego oraz silnika, umożliwiła wyeliminowanie łożysk w silniku, co w rezultacie zmniejsza koszty przyszłych prac konserwacyjnych.

Nowoczesna generacja falowników IVR


Falowniki IVR zamontowane w kompresorze śrubowym APS 20 IVR X cechują się niskim zużyciem energii oraz szerokim zakresem częstotliwości, który mogą osiągać. Kompatybilność elektromagnetyczną (bez względu na częstotliwość) gwarantują wbudowane filtry przeciw zwrotne EMC Zwarta obudowa oraz szczelne kanały wentylacyjne zabezpieczają falownik przed dopływem pyłu i wilgoci. Kompresor APS 20 IVR X pracuje w inteligentnie sterowanym trybie zmiennoobrotowym, dzięki czemu dostosowuje obroty i zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania w sprężone powietrze. Zastosowanie płynnego rozruchu (Gwiazda-Trójkąt), pozwoliło osiągnąć 30% oszczędności energii elektrycznej względem kompresorów stałoobrotowych

Optymalne chłodzenie


System chłodzenia oleju oraz sprężonego powietrza utrzymuje odpowiednią i stabilną temperaturę. Chłodnice dwukanałowe w kompresorze APS 20 IVR X umieszczone są bezpośrednio przy kracie wylotowej, aby nie ogrzewać wnętrza urządzenia, a także umożliwić optymalne odprowadzenie ciepła. Wentylator chłodnicy posiada precyzyjnie wyprofilowane łopatki, przez co wymusza przepływ dużej ilości powietrza chłodzącego. Silnik wentylatora obsługiwany jest przez panel kontrolny, który uruchamia wentylator tylko w niezbędnych momentach. Regulowany zakres temperatury minimalnej i maksymalnej wymusza pracę lub postój wentylatora, optymalizując tym samym zużycie energii dla procesu chłodzenia. Energooszczędność jest dla nas na pierwszym miejscu.

Panel sterowania MAM-6080/6090


Najwyższy standard kontroli i sterowania urządzeniem umożliwia Panel MAM-6080 i MAM-6090. Mikroprocesorowe sterowniki o najwyższych parametrach dbają o efektywną pracę kompresora zmiennobrotowego APS 20 IVR X. Łatwy dostęp do ustawień, bogaty zakres wskazywanych parametrów pracy oraz efektywna współpraca z falownikiem skutecznie optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7" (największy na rynku) umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Kompresor APS 20 IVR X dzięki panelowi sterowania umożliwia automatyczny restart po awarii lub zaniku napięcia, w możliwie najkrótszym czasie, eliminując tym samym kosztowne przestoje w Twojej firmie. Wbudowany moduł Wi-Fi oferuje zdalne sterowanie i dostęp przez Internet (również poprzez aplikację w telefonie), dając pełną kontrolę, błyskawiczną diagnozę oraz bezpieczeństwo Twojego zakładu. Dostępu do sterowania kompresorem można udzielić również autoryzowanemu serwisowi, przekazując im fachową opiekę nad sprzętem. Panele sterowania MAM-6080 i MAM-6090 posiadają funkcję sterownika nadrzędnego i umożliwiają łączenie ze sobą kilku kompresorów, tworząc logiczny i energooszczędny układ urządzeń. W ramach sterowników MAM, można połączyć do 16 urządzeń.


Komunikacja


Port komunikacyjny RS485 w sterownikach MAM pozwala nie tylko na połączenie z komputerem, ale przede wszystkim umożliwia kontrolę i sterowanie falownikiem przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Komunikacja Modbus RTU wykorzystywana jest również do zintegrowania pracy kompresora z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład np. linii produkcyjnej. Dzięki temu wszystkie procesy i urządzenia mogą logicznie ze sobą współpracować. Jest to najpopularniejszy system komunikacji wykorzystywany w automatyce przemysłowej.

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kompresor śrubowy APS 20 IVR X 10 bar 20 KM/15 kW 410-1870 l/min
Twoja ocena