Oleje do kompresora

Prawidłowe smarowanie jest w przypadku wielu urządzeń mechanicznych jedną z najistotniejszych spraw. W celu utrzymania urządzenia w doskonałym stanie, tak jak w samochodzie, olej np. w sprężarce tłokowej należy wymieniać przynajmniej raz w roku. Bez oleju, czyli bez prawidłowego smarowania kompresor nie działa prawidłowo, a nawet może ulec zatarciu (nie dotyczy to sprężarek bezolejowych). W asortymencie Airpress znajdziecie państwo różnego rodzaju oleje. W zależności od posiadanego typu urządzenia mamy dla Was olej do kompresorów śrubowych, sprężarek tłokowych, olej do narzędzi pneumatycznych. W ofercie znajdziecie także specjalny olej do agregatów prądotwórczych, a także olej hydrauliczny. Zobacz różne oleje w naszej ofercie i złóż zamówienie w sklepie internetowym. Chcesz dowiedzieć się więcej lub nie wiesz, jaki olej zamówić? Prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji.

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
 1. Olej syntetyczny do sprężarek śrubowych 20 l
  Olej syntetyczny do sprężarek śrubowych 20 l 12497-S20
  1 750,00 zł 2 152,50 zł
 2. Olej do sprężarek śrubowych 5L
  Olej do sprężarek śrubowych 5L 12497
  200,00 zł 246,00 zł
 3. Olej hydrauliczny 1 l
  Olej hydrauliczny 1 l 12014
  Ocena:
  100%
  (1)
  18,50 zł 22,76 zł
na stronę

Olej sprężarkowy

Olej sprężarkowy firmy Airpress zapewnia nie tylko prawidłowe smarowanie silnika, ale także natychmiastowe chłodzenie. To właśnie sprawia, iż ​​ten olej jest tak bardzo ważny. Sprężarka jest fabrycznie nasmarowana olejem, lecz ten należy wymieniać przynajmniej raz w roku, lub gdy godziny pracy podane w instrukcji zostały już przepracowane.

Bez oleju sprężarkowego urządzenie działa zdecydowanie gorzej i istnieje także poważne ryzyko jego uszkodzenia. Dodatkowo jeżeli kompresor jest intensywnie eksploatowany dzięki olejowi sprężarka jest dodatkowo chroniona co minimalizuje ryzyko jej uszkodzenia.

Wymień olej w sprężarce

Jak wymienić olej w sprężarce? Wymiana zużytego oleju wcale nie jest taka trudna. Najpierw pozwól sprężarce pracować przez chwilę, aby olej się nagrzał. W ten sposób lepiej wypływa on ze zbiornika oleju. Następnie zachowując należyte bezpieczeństwo wyłącz kompresor i wyjmij wtyczkę z gniazdka. Kolejnym krokiem jest wyjęcie korka oleju i poluzowanie spustu.

Zbierz olej ze sprężarki do pojemnika. Sprawdź czy skrzynia korbowa jest pusta? Następnie wkręć korek spustowy i ponownie napełnij skrzynię korbową świeżym olejem sprężarkowym. Upewnij się, aby nie przekroczyć maksymalnego jego poziomu - to bardzo ważne - stale sprawdzaj poziom oleju. Ostatnim krokiem jest włożenie korka oleju z powrotem. Więcej informacji o wymianie oleju znajdziesz na blogu „Zasady serwisowania kompresorów”.

Zamów olej do sprężarki według uznania

Zobacz różne rodzaje oleju z oferty Airpress i zamów olej do sprężarek zgodny z posiadanym typem urządzenia. Jeśli wartość zamówienia przekracza 225 zł, zostanie ono wysłane całkowicie bezpłatnie. Nie wiesz, jaki olej zamówić? Nie ma problemu, chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiedni jego typ. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania fachowej porady dotyczącej oleju do kompresorów. Zadzwoń lub wyślij e-mail na adres info@airpress.pl.